Eksperiments - var vai nevar uzticēt bērniem pensiju 3. līmeņa uzkrājuma veidošanu?


Ja nav laika skatīties – secinājums – dažiem bērniem paveicās, tomēr labai pensijai nav sakara ar veiksmi. Tāpēc mēs, INDEXO, izmantojam pārbaudītu metodi – indeksu pieeju.


Pārcel un veido savu 3. pensiju līmeņa uzkrājumu pie INDEXO.


INDEXO – modernu, zemu izmaksu ieguldījumu eksperts

Indeksu pieeja
Tas nozīmē ieguldīt ar zemām izmaksām visā pasaules ekonomikā, optimāli samazinot risku. Šo pieeju iesaka daudzi Nobela prēmijas laureāti un slaveni investori!
Zemas izmaksas
Izcīnījām cenu konkurenci arī 3. pensiju līmenī! INDEXO komisijas ir tikai 0,65 % gadā. Zema komisija – vairāk naudas tavā kontā!
Automatizēti ieguldījumi
INDEXO automatizētā ieguldīšanas sistēma nodrošinās, ka tavs ieguldījums vienmēr atbilst tavam vecumam un vēlamajam riska līmenim.

Cik uzkrāsi ar INDEXO 3. pensiju līmeni?

Pieņēmumi: Plāna pieaugums 5 % gadā pirms komisijām (nav garantēts). Komisija 0,65 % gadā. Algas pieaugums 3 % gadā. Pensionēšanās vecums 65 gadi. Uzkrātais kapitāls izmantots 18 gadu periodā. Šībrīža uzkrājums 3 mēnešalgas.
* Nodokļos atgūtā summa un piemaksa mēnesī ir provizorisks aprēķins.
Cik atgūsi nodokļos*
4200 €
Cik saņemsi mēnesī*
219 €

No iemaksām 3. pensiju līmenī tev ir iespēja saņemt nodokļu atmaksu!

Iemaksā 10% no algas, bet ne vairāk par 4000 eiro gadā. Iesniedz gada ienākumu deklarāciju un atgūsti līdz pat 20% no iemaksātās summas!

Uzzini vairāk INDEXO blogā.


Kā strādā INDEXO 3. pensiju līmenis?


Revolūcija pensiju tirgū – zemu izmaksu, moderns, robotizēts ieguldījums. Noskaties video un uzzini vairāk!


Unikāla robotizēta pieeja ieguldīšanai

Vēl neredzēts piedāvājums 3. pensiju līmenī! INDEXO robotizētā ieguldīšanas sistēma dod tev maksimālu brīvību. Uztici kapitāla sadalījumu starp akciju un obligāciju tirgiem mūsu algoritmam – vai arī nosaki to pats. Par pārējo parūpēsies sistēma!
Automātiskais sadalījums
Manuālais sadalījums
Automātiskā stratēģija
Automātiskais sadalījums
Tavi ieguldījumi laika gaitā tiks automātiski pielāgoti – Tev nekas nebūs jādara!
Noskaties video un uzzini vairāk!
Ieguldījums akciju tirgū
Automātiski pielāgojas Tavam vecumam.
Risks un peļņas potenciāls
Pakāpeniski samazinās, tuvojoties pensijas vecumam.
Automātiskā stratēģija
Manuālais sadalījums
Tu pats kontrolē, cik daudz ieguldīt akcijās un obligācijās!
Noskaties video un uzzini vairāk!
Ieguldījums akciju tirgū
Tava izvēle!
Risks un peļņas potenciāls
Tava izvēle!


Kā pievienoties INDEXO 3. pensiju līmenim?


Pievienojies INDEXO 3. pensiju līmenim 7 minūtēs!

  • 1.Izveido kontu
  • 2.Identificē sevi
  • 3. Aizpildi klientu anketu
  • 4. Izvēlies kapitāla sadalījumu
  • 5. Noslēdz līgumu


Biežāk uzdotie jautājumi


Mēs piedāvājam divus kapitāla sadalījuma veidus – Automātiskais un Manuālais sadalījums.


Izvēloties Automātisko sadalījumu, tavi ieguldījumi laika gaitā tiks automātiski pielāgoti tavam vecumam. Iesakām tiem, kuri nebaidās no īstermiņa tirgus svārstībām un vēlas uzkrāt optimālai pensijai.


Izvēloties Manuālo sadalījumu, tu pats vari kontrolēt, cik daudz vēlies ieguldīt akcijās un obligācijās. Iesakām tiem, kuri jūtas pietiekami pārliecināti, lai paši pārvaldītu savus ieguldījumus.

Tavs uzkrājums tiks ieguldīts indeksu fondos. Indeksiem piesaistīti fondi ar zemām izmaksām iegulda visā pasaules ekonomikā, neizvēloties atsevišķas akcijas vai obligācijas.


Tev piederēs maza daļiņa no gandrīz visiem pasaules lielākajiem uzņēmumiem. Tas ir lielisks veids, kā samazināt ieguldījumu koncentrācijas risku, gūstot iespēju pelnīt kopā ar pasaules ekonomikas izaugsmi. Šo pieeju iesaka daudzi Nobela prēmijas laureāti un slaveni investori.

Savam uzkrājumam vari sekot līdzi mans.indexo.lv klientu portālā sadaļā "Uzkrājums".
Iemaksas var veikt gluži tāpat kā jebkuru citu maksājumu internetbankā. Lai to izdarītu, tev vajadzēs šos rekvizītus:


Saņēmējs: INDEXO Atklātais Pensiju Fonds AS

Bankas konts: LV37HABA0551050377368

Maksājuma mērķis: Tavs līguma numurs, vārds uzvārds


Līguma numuru atradīsi savā mans.indexo.lv profilā sadaļā "Dokumenti" vai "Iemaksas".


Pētījumi rāda, ka regulāras iemaksas ir efektīvs veids kā uzkrāt ievērojamu kapitālu ilgtermiņā. Jo agrāk sāksi veidot uzkrājumu, jo mazākas ikmēneša iemaksas nepieciešamas, lai sasniegtu vēlamo uzkrājuma summu. Tāpēc mēs aicinām uzstādīt regulāro maksājumu. Pārliecinies pats 3. pensiju līmeņa uzkrājuma kalkulātorā!


Esam sagatavojuši arī instrukcijas, kā uzstādīt regulāro maksājumu Swedbank, SEB, Luminor un Citadele internetbankās: Instrukcija kā uzstādīt regulāro maksājumu.

Pārcelt 3. pensiju līmeņa kapitāla uzkrājumu no cita pensiju fonda uz INDEXO var attālināti.


Esam sagatavojuši instrukciju, kas tev palīdzēs pārcelt kapitālu uz INDEXO no Swedbank, SEB, Luminor un Citadele bankām: Instrukcija kā pārcelt kapitālu.

15 bērni, vecumā no 4-10 gadiem, izvēlējās dažādu uzņēmumu akcijas, kurās ieguldīt pensiju 3. līmeņa uzkrājumu. Zinot uzņēmumu sniegumu, noteicām, cik bērni būtu nopelnījuši, tad bērnu peļņu salīdzinājām ar indeksu peļņu tādā pašā periodā.


Secinājums – dažiem bērniem paveicās, tomēr labai pensijai nav sakara ar veiksmi. Tāpēc mēs, INDEXO, izmantojam pārbaudītu metodi – indeksu pieeju.


Eksperimenta galvenie pieņēmumi un izmantotie dati:


– Tajā piedalījās 15 bērni vecumā no 4 līdz 10 gadiem.

– Bērni varēja nejauši izvēlēties 30 akcijas no piedāvātajām 100.

– Bērniem tika piedāvātas 100 akcijas, kas bija pasaules lielākie uzņēmumi, vērtējot pēc to kapitalizācijas 2010. gada 31. augustā.

– Šie uzņēmumi turpināja savu darbību vismaz līdz 2020. gada 31. augustam.

– Šo uzņēmumu vidū ir AMD, Amazon, BMW, Citigroup, Deutsche Telekom, Electrolux, IBM, Johnson&Johnson, LG, Nissan, PepsiCo, Royal Dutch Shell, Samsung, Vodafone, kā arī daudzi citi labi pazīstami uzņēmumi1.

– Katrs bērns varēja izveidot sešus pasaules lielāko uzņēmumu akciju portfeļus.

– Bērnu portfeļa kopējais ienesīgums tika aprēķināts, pieņemot, ka akcijās tiek ieguldīti 60% no portfeļa līdzekļiem, atlikušie 40% tiek ieguldīti eiro valūtā denominētajās obligācijās ar investīciju kategoriju. No aprēķinātā vidējā gada ienesīguma tika atskaitītas indikatīvās komisijas maksas 0,5% apmērā gadā 2.

– Saskaņā ar INDEXO aprēķiniem, vidējais indeksu fondu ienesīgums laika periodā no 2010. gada 31. augusta līdz 2020. gada 31. augustam pirms pārvaldītāju komisijas maksām veidoja 7,5% gadā un pēc indikatīvajām komisijas maksām 0,75% apmērā gadā veidoja 6,8% gadā3.


Eksperimenta rezultāti:


Bērnu izveidoto portfeļu sniegums laika periodā no 2010. gada 31. augusta līdz 2020. gada 31. augustam variēja no 3,5% līdz 9,2%.


Saskaņā ar INDEXO aprēķiniem, vidējais indeksu fondu ienesīgums šajā laika periodā pēc pensiju pārvaldītāju komisijas maksām veidoja 6,8% gadā.


Šī eksperimenta rezultāti apliecina to, ka indeksu fondi apskatītajā laika periodā bija ļoti izdevīgs ieguldījumu veids salīdzinājumā ar nejauši izvēlēto akciju portfeļiem.


Tāpēc mēs, INDEXO, izmantojam pārbaudītu metodi – indeksu pieeju. Mēs vienmērīgi ieguldām visā pasaules ekonomikā, vairāk nekā 1600 pasaules lielākajos uzņēmumos, tā optimāli samazinot risku.  Šo pieeju iesaka daudzi Nobela prēmijas laureāti un slaveni investori! Pārcel un veido un savu 3. pensiju līmeņa uzkrājumu pie INDEXO!


Vienmēr atceries: līdzšinējais ienesīgums negarantē līdzvērtīgu ienesīgumu nākotnē!


Atsauces

INDEXO – tas ir drošs un gudrs veids, kā veidot ilgtermiņa uzkrājumus!

Vēlies uzzināt vairāk par savu pensiju?
Atstāj kontaktus, un mēs ar Tevi sazināsimies!
Es piekrītu savu personas datu apstrādei, lai saņemtu jaunumus un informāciju par INDEXO grupas piedāvātajiem pakalpojumiem atbilstoši mūsu Privātuma politikai.