Pensiju pārvaldītājs IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO) šogad paredz palielināt aktīvu apjomu pārvaldībā par 56%, no 584 miljoniem eiro 2022. gada beigās līdz 900 miljoniem eiro šī gada nogalē. Tāpat INDEXO plāno gada laikā piesaistīt aptuveni 28 tūkstošus jaunu klientu, gada nogalē kopējam 2. un 3. līmeņa pensiju plānu klientu skaitam sasniedzot aptuveni 128 tūkstošus, kas ir par 28% vairāk nekā 2022. gada beigās, kad kopējais INDEXO klientu skaits bija 99 700. 

“Pateicoties Latvijas iedzīvotāju atsaucībai, labi organizētam pārdošanas procesam un klientu rekomendācijām, INDEXO joprojām ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā. Mūsu inovācija Latvijas tirgū – pasīvās pārvaldības modelis vai indeksu pieeja pārliecinoši uzrāda labākos ilgtermiņa rezultātus. Diemžēl joprojām mazāk nekā 15% no Latvijas pensiju uzkrājumiem tiek pārvaldīti šādā veidā. Tas nozīmē vēl lielu INDEXO izaugsmes potenciālu un to, ka ir vēl jāpanāk daudzas pozitīvas pārmaiņas Latvijas finanšu tirgū,” stāsta Valdis Siksnis, INDEXO valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem. 

Būtiska aktīvu pārvaldībā un klientu skaita pieauguma rezultātā paredzams arī nozīmīgs ieņēmumu pieaugums. Šogad INDEXO plānotie pensiju pārvaldības ieņēmumi ir 3,2 miljoni pretstatā 2,3 miljoniem 2022. gadā. 

Kā ziņots iepriekš, paralēli pensiju pārvaldei, INDEXO aktīvi strādā pie jaunas komercbankas projekta un pagājušā gada nogalē iesniedza pieteikumu bankas licences saņemšanai. Tāpat INDEXO strādā pie jaundibināmās bankas pakalpojumu piedāvājuma izstrādes, IT sistēmu un risku pārvaldības modeļu izveides un citiem ar nākotnes bankas darbību saistītiem jautājumiem. 

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Latvijas Bankas priekšlikuma.