Sadarbojoties ar INDEXO, visstraujāk augošo pensiju pārvaldītāju Baltijā, Rimi Rīgas maratona dalībnieki un līdzjutēji arī šogad mobilajā lietotnē varēs sekot līdzi ikviena skrējēja un līderu gaitām un pozīcijai trasē, uzzināt skrējiena rezultātus uzreiz pēc finiša, iepazīt pasākuma programmu, jaunumus un aktivitāšu zonas visā pilsētā, kā arī izpētīt distanču kartes. Tāpat INDEXO parūpēsies par uzmundrinājuma punktiem trasē, 19. maijā nodrošinot enerģisku mūziku un iedvesmojošu atbalstu no sabiedrībā atpazīstamām personībām.

“Esam priecīgi būt daļa no Baltijas lielākajiem skriešanas svētkiem jau otro gadu pēc kārtas. Gan jaunas, mūsdienīgas bankas izveide, gan pensijas uzkrājumu veidošana nav sprints, bet gan martons, kur nepieciešama neatlaidība un disciplīna. Tāpēc lepojamies ar katru maratona dalībnieku un zinām, ka, lai sasniegtu labus rezultātus, ir nepieciešams atbalsts un parocīgi rīki,” pauž Valdis Siksnis, INDEXO valdes priekšsēdētājs un viens no uzņēmuma dibinātājiem.

Ar mobilo lietotni seko līdzi savējiem trasē

Mobilā lietotne būs noderīgs rīks ne tikai, lai sekotu līdzi skrējējiem trasē un nodrošinātu nepieciešamo atbalstu īstajā vietā un laikā, bet arī, lai uzzinātu skrējiena rezultātus uzreiz pēc finiša, iepazītu pasākuma programmu, jaunumus un aktivitāšu zonas visā pilsētā, izpētītu distanču kartes un mūzikas punktu pārskatu trasē.

Mobilo lietotni jau pašlaik iespējams lejupielādēt bez maksas, un tā ir pieejama gan Apple Store, gan Play Store, meklējot pēc atslēgas vārdiem “Rimi Riga Marathon”.

“Lietotne skrējējiem un viņu atbalstītājiem ir ļoti būtiska, to apliecina arī fakts, ka pērn tā bija starp lejupielādētākajām sporta mobilajām lietotnēm Latvijā. Mēs turpinām nodrošināt, lai skrējēji saņemtu nepieciešamo atbalstu trasē, kas īpaši svarīgs ir garo distanču skrējiem “grūtajos trases kilometros”, tāpēc aicinām līdzjutējus lejupielādēt mobilo lietotni un aktīvi sniegt atbalstu trasē,” uzsver Aigars Nords, Rimi Rīgas maratona direktors.

INDEXO mūzikas punktu tīkls maratona trasē

Nepieciešamo atbalstu skrējējiem palīdzēs nodrošināt ne tikai mobilā lietotne, bet arī īpašie mūzikas un uzmundrinājuma punkti, kas būs izvietoti abos Daugavas krastos visā Rimi Rīgas maratona trases teritorijā. Skrējienu pievarēt vieglāk un patīkamāk, atskaņojot enerģisku mūziku un uzmundrinot skrējējus, palīdzēs mūziķi un ētera personības: Jana Kalniņa, Jānis un Mārtiņš Kozlovski, Fiņķis, Patrisha, Ketija Šēnberga un Uģis Joksts.

Reģistrācija Rimi Rīgas maratona distancēm

Atgādinām, ka Rimi Rīgas maratona visām distancēm (42, 21, 10, 5 kilometru, DPD jūdzes distancei un Olimpiskajai bērnu dienai) iespējams reģistrēties oficiālajā maratona mājaslapā www.rimirigamarathon.com. Organizatori atgādina, ka izdevīgāk reģistrēties līdz 30. aprīlim.

 

Par Rimi Rīgas maratonu:

Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. Rimi Rīgas maratons ir Baltijas valstu vērienīgākais tautas sporta notikums, kas ik gadu Latvijas galvaspilsētā pulcē desmitiem tūkstošu skrējēju no visas pasaules. 2024. gadā Rimi Rīgas maratons norisināsies 18.-19. maijā, kad pasākuma ietvaros būs iespējams izskrieties maratona, pusmaratona, 10km, 5km, DPD jūdzes (1609m) un Olimpiskās bērnu dienas distancēs. Visām Rimi Rīgas maratona distancēm piešķirtas Pasaules vieglatlētikas savienības kvalitātes zīmes (World Athletics Road Race Label), bet maratonam un jūdzes distancēm ir arī Latvijas čempionāta statuss.

Rimi Rīgas maratona organizatoru komandas kontā ir arī pirmais Pasaules čempionāts skriešanā (World Athletics Road Running Championships Riga 23) pusmaratona, 5 km un jūdzes distancēs, kura laikā tika uzstādīti trīs pasaules rekordi. Pasaules čempionāts uzskatāms par nozīmīgāko tautas sporta un vieglatlētikas notikumu Baltijas valstu vēsturē, kas pulcēja pasaules labākos elites skrējējus un amatierskrējējus no 105 pasaules valstīm, kā arī kopā ar Rimi Rīgas maratonu nodrošināja 11,8 miljonu pienesumu valsts ekonomikai.

Rimi Rīgas maratons sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, Rimi un Latvijas televīziju īsteno labdarības kampaņu “Labas gribas kilometri”, kurā, kopš tās aizsākuma 2020. gadā, jau kopumā saziedoti 60 000 eiro bērniem ar kustību traucējumiem. Rimi Rīgas maratons aizsācis arī Baltijā nozīmīgāko pasākumu ilgtspējas programmu “Run for Future by Neste”, kuras ietvaros ne tikai tiek aprēķināts un kompensēts pasākuma oglekļa pēdas nospiedums, bet arī visi dalībnieki aicināti rīkoties atbildīgi.