INDEXO uzsāk darbību!

INDEXO uzsāk darbību!
INDEXO Komanda
03.07.2017

Četrpadsmit gadus Latvijas 2. pensiju līmenī nav bijis reālas konkurences. Bankas ņēma augstākās komisijas attīstītajās valstīs par vāju rezultātu, rēķinoties, ka klienti neiebildīs. Mēs – vairāk nekā 30 Latvijas uzņēmēji, vadītāji un finanšu eksperti – nodibinājām INDEXO, lai šo situāciju labotu. Esam izgājuši atbildīgo Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licencēšanas procesu. Nu jau noslēgts arī līgums ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru par 2. pensiju līmeņa līdzekļu pārvaldīšanu. Esam gatavi sākt darbu.

Ar šodienu tirgū ir pieejams moderns, zemu izmaksu ieguldījumu plāns: “INDEXO Izaugsme”. Mēs paši, INDEXO dibinātāji, ar šodienu uzticam savu pensijas kapitālu jaunajam ieguldījumu plānam. Pievienojies mums. Sakārtosim Latvijas finanšu vidi kopā!

Lai iepazītos ar jauno ieguldījumu plānu:

Tad spied šeit, lai pievienotos ieguldījumu plānam “INDEXO Izaugsme”!

Par ieguldījumu plānu

Plānu izveidojām, ņemot vērā trīs prioritātes:

  • moderna, ienesīga ieguldījumu politika,
  • droša darbība,
  • zemas izmaksas un caurspīdība.

Īsi apskatīsim katru no šiem punktiem.

Moderns risinājums – ieguldījums indeksu fondos

Plāna dalībnieku pensijas kapitālu ieguldīsim:

  • attīstīto valstu akcijās (līdz 50 %),
  • investīciju kategorijas obligācijās (~50 %)
    (sīkāku aktīvu sadalījumu skat. šī raksta pielikumā)

Akcijās un obligācijās ieguldīsim nevis tiešā veidā, bet izmantojot indeksiem piesaistītos ieguldījumu fondus ar zemām izmaksām. Par šo fondu priekšrocībām jau esam rakstījuši šeit.

Pamata doma: neizvēlamies atsevišķas akcijas vai obligācijas, bet ieguldām pasaules finanšu tirgos kopumā. Ieguldījums diversificētos tirgus indeksos līdz minimumam samazina risku, ka atsevišķa uzņēmuma, nozares vai reģiona sabrukums negatīvi ietekmēs tavu uzkrājumu.

Vēsture rāda, ka ieguldīt indeksiem piesaistītos fondos ir bijusi gudra izvēle. Pēc pasaules statistikas, 20–30 gadu griezumā 80 – 90 % tradicionālo ieguldījumu fondu atpaliek no tirgus indeksiem.

Turklāt, ieguldot indeksiem piesaistītos fondos, ilgtermiņa ienesīgums ir bijis ļoti labs neatkarīgi no tā, kurā brīdī tu sāc ieguldīt (krīzes, “burbuļa”, vai citā laikā). Par to jau gatavojam jaunu bloga rakstu.

Ņem vērā: tirgus indeksi ir svārstīgi

Ilgtermiņā pasaules ekonomika attīstās un tirgus indeksi kāpj. Īstermiņā ieguldījumu plāna vērtībai var būt vērojami ne tikai izaugsmes periodi, bet arī periodi, kuros vērtība krītas. Šādi periodi var ilgt pat vairākus gadus.

Tādēļ ieguldījumu plāns “INDEXO Izaugsme” ir piemērots tiem, kuriem līdz pensijai atlikuši vismaz 10 gadi.

Drošība

“INDEXO Izaugsme” atbilst tiem pašiem augstajiem drošības standartiem kā jebkurš 2. pensiju līmeņa ieguldījumu plāns:

  • pārvaldītājs tikai norāda, kur ieguldīt līdzekļus, bet pats tos netur. Līdzekļi stāv nošķirti turētājbankā (mūsu gadījumā “Swedbank” AS),
  • dubultai drošībai visus darījumus pārbauda gan pārvaldītājs, gan turētājbanka,
  • pārvaldītāja darbību regulē Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Rezultātā jebkura ieguldījumu plāna dalībnieka līdzekļi ir drošībā pat grūtos tirgus apstākļos. Lai uzzinātu vairāk par šo tēmu, spied šeit.

Zemas izmaksas

Ieguldījumu plāns “INDEXO Izaugsme” piedāvā uz pusi zemākas pārvaldīšanas izmaksas salīdzinot ar tām, kas līdz šim bijušas pieejamas tirgū:

Fiksētā komisija: 0,75 % (ieskaitot turētājbankas komisiju)

Mainīgā komisija: 0,00 %

Ilgtermiņā zemākas komisijas vidējam ieguldītājam ļauj ietaupīt tūkstošiem eiro. Par to, cik ietaupītu tu, pārliecinies kalkulatorā mūsu mājas lapā.

Turklāt tas ir tikai sākums. Pieaugot pārvaldīto aktīvu apjomam, arī šis izmaksas samazināsies.

INDEXO neveiks ieguldījumus dārgos aktīvi pārvaldītos fondos vai savas grupas pārvaldītos ieguldījumu fondos (kā dara gandrīz visi esošie tirgus spēlētāji). Reizi gadā publicēsim visas izmaksas, kas ir samazinājušas ieguldījumu plāna ienesīgumu.

Pievienoties “INDEXO Izaugsme” var 5 minūšu laikā

Pievienoties mūsu ieguldījumu plānam vari, autorizējoties ar savu internetbanku Latvijas valsts portālā latvija.lv.

Lai neapmaldītos, spied šeit un uzreiz nonāksi īstajā portāla sadaļā. Viss process prasīs ne vairāk kā dažas minūtes. Ja vēlies redzēt instrukcijas, spied šeit.

Sakārtosim Latvijas finanšu vidi kopā

Jo lielāka būs sabiedrības atsaucība INDEXO iniciatīvai 2. pensiju līmeņa tirgū, jo drīzāk varēsim pievērsties arī citām finanšu jomām, kur Latvijā nepieciešamas zemākas izmaksas un caurspīdība. Tādēļ aicinām tevi stāstīt draugiem un paziņām par INDEXO.

Neviens mūsu vietā neparūpēsies par veselīgu finanšu sistēmu Latvijā. Tas jādara mums pašiem!


Jau pievienojies “INDEXO Izaugsme”? Pastāsti par to citiem – spied uz bildes, lai dalītos ar to Facebook tīklā!

pievienojies indexo

Savas pārdomas un jautājumus raksti komentāros. Lai saņemtu rakstus arī nākotnē, spied “Pierakstīties”.

Visbeidzot, lūdzu, dalies ar šo rakstu. Palīdzi mums sakārtot Latvijas finanšu vidi!


Pielikums: sīkāk par aktīvu sadalījumu

Arī veidojot t.s. pasīvi pārvaldītu ieguldījumu plānu ir jāpieņem viens aktīvs lēmums – par sākotnējo aktīvu sadalījumu.

Neeksistē aktīvu sadalījuma formula, kas ar garantiju nodrošina maksimālu ilgtermiņa ienesīgumu. Pagātne neparedz nākotni, tādēļ aktīvu sadalījumu necentāmies optimizēt pēc tā, kas vislabāk būtu pelnījis līdz šim.

Princips, pie kura pieturējāmies, bija šāds: akciju daļā svērt pasaules attīstīto valstu reģionus pēc to tirgus kapitalizācijas. Obligāciju daļā rūpēties ne tikai par ienesīgumu, bet arī par stabilitāti, liekot lielāku uzsvaru uz Eiropas obligācijām.

Indikatīvu ieguldījumu plāna “INDEXO Izaugsme” aktīvu sadalījumu ilustrē šī diagramma:

plāna izaugsme aktīvu sadalījums

Ieguldot attīstīto valstu akcijās, ieguldījumu plāna dalībniekiem piederēs maza daļiņa no gandrīz visiem pasaules lielākajiem uzņēmumiem.

Kad kundzīte Honkongā nopērk Apple datoru, austrālietis iedzer Pepsi vai amerikānis iegādājas Lexus automobili, daļa no peļņas tiek arī tev.

Tā ir iespēja pelnīt kopā ar pasaules ekonomikas izaugsmi, optimāli sadalot risku.

Portfeļa obligāciju daļa paredzēta, lai nodrošinātu ieguldījumu plāna vērtības stabilitāti un piedāvātu kvalitatīvu ienesīgumu no parāda vērtspapīriem.

Lielāku uzsvaru liekam uz Eiropas obligācijām (75 % no obligāciju portfeļa), lai samazinātu valūtu svārstību risku un izmaksas, kas saistītas ar šī riska menedžēšanu.

Sadalījums – 50/50 valsts un korporatīvās obligācijas – nodrošina līdzsvaru starp stabilām valsts parādzīmēm un kvalitatīvām, ienesīgām korporatīvajām parādzīmēm.

Pieturēsimies pie augstāk uzrādītā aktīvu sadalījuma ilgtermiņā, necenšoties aktīvi paredzēt tirgus kritumus un kāpumus.



INDEXO cīnās par labāku finanšu vidi Latvijā. Piedāvājam pirmos modernos, zemu izmaksu pensiju plānus Latvijā.

Ja Tev rodas jautājumi, komentē zemāk vai raksti mums uz [email protected]!

Lai uzzinātu vairāk par INDEXO pensiju plāniem, spied šeit.

Ja raksts likās interesants un vēlies turpināt sevi izglītot finanšu jautājumos, spied šeit, lai pierakstītos jaunumiem un saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!

Komentāri

  • Esmu jau visai vecs. (75) . Pārlikt nekādu plānu nekur nevaru. Tomēr šis pasākums mani ir ieinteresējis. Tātad jautājums ,vai var līdzdarboties kā neatkarīgs ieguldītājs. Ja jā ,tad kāds ir minimums ? Ja nesiet pie šī jautājuma strādājuši ,tad ko nosaka esošā likumdošana ,kādas iespējas ,kaut nedaudz, Indexo var dot pensionāram ?

    • Toms no INDEXO

      Labdien, Artūr!

      Paldies par Jūsu atbalstu. Pašreiz sākam tikai ar 2. pensiju līmeni. Jo raitāka būs atsaucība tam, jo drīzāk varēsim piedāvāt arī citus risinājumus. Tādēļ aicinu stāstīt par mums draugiem un paziņām!

      Ar cieņu,

      Toms

  • Mani interesē, uz kuriem pētījumiem atsaucaties sakot, ka, ieguldot ilgtermiņā, nav lietderīgi nodarboties ar valūtu hedžēšanu.

    Kāpēc obligāciju portfeļa vidējo durāciju izvēlējāties tikai 6.7 gadus, ja pārvaldat ilgtermiņa pensiju līdzekļus?

    Vai veiksiet ieguldījumus arī obligācijās ar negatīvu ienesīgumu?

    Vai zināt, kad būs pieejami pirmie dati par Indexo pārvaldīto aktīvu apjomu un dalībnieku skaitu?

    Vai plānojat piedāvāt arī konservatīvo plānu?

    Paldies

    • Toms no INDEXO

      Sveiks!

      > Mani interesē, uz kuriem pētījumiem atsaucaties sakot, ka, ieguldot ilgtermiņā, nav lietderīgi nodarboties ar valūtu hedžēšanu.

      Šis diezgan labi atspoguļo mūsu skatījumu:

      https://www.ft.com/content/31f28ed4-7737-11e1-93cb-00144feab49a

      Ilgtermiņā valūtu svārstības atspoguļo inflāciju diferenciālus un ekonomiskos faktorus, kas efektu izlīdzina. Tajā pašā laikā hedžošana rada būtiskas izmaksas.

      Turklāt jāņem vērā, ka globālie uzņēmumi, kuri dominē attīstīto valstu indeksos, ir patiešām internacionāli ar ienākumiem visās pasaules malās. Tie lielā mērā ir “self-hedging”, jo gan to aktīvi, gan ienākumi un biznesa attīstība savā veidā atspoguļo valūtas tirgu attīstību.

      Apzinoties, ka daļai ieguldītāju pensija jau būs samērā tuvāk – 75 % no obligāciju portfeļa ieguldam eirozonā. Nākotnē, ja mainītos regulējums un parādītos iespēja akcijās ieguldīt vairāk kā pusi portfeļa, tad apsvērsim domu izveidot atsevišķu “extra aktīvu” plānu pavisam jauniem cilvēkiem (max akcijas, nedaudz obligācijas diversifikācijai) un aktīvu plānu pusmūža cilvēkiem (līdzīgs kā pašreiz).

      > Kāpēc obligāciju portfeļa vidējo durāciju izvēlējāties tikai 6.7 gadus, ja pārvaldat ilgtermiņa pensiju līdzekļus?

      Izmantojam t.s. cap-weighted total market indeksu fondus, kas atspoguļo konkrēta IG obligāciju tirgus spektru kopumā un ļauj ieguldīt ļoti diversificēti, ar zemām izmaksām. Mūsuprāt, durācija ap 6,7 gadiem piedāvā labu ienesīguma un stabilitātes līdzsvaru.

      > Vai veiksiet ieguldījumus arī obligācijās ar negatīvu ienesīgumu?

      Tādā mērā, kā šādas obligācijas arī ir iekļautas šo kvalitatīvu “total market” obligāciju fondu portfeļos, tajās ieguldīsim arī mēs. Mums ir ilgtermiņa skatījums un pieturamies pie pasīvās pārvaldes pieejas, ieguldot tirgū kopumā. Obligāciju portfeļa daļa ir arī paredzēta kā diversifikācija akciju tirgus riskam (akciju indeksu krituma gadījumā, gaidāms, ka arī šīs obligācijas ar negatīvo ienesīgumu celtos cenā).

      > Vai zināt, kad būs pieejami pirmie dati par Indexo pārvaldīto aktīvu apjomu un dalībnieku skaitu?

      Tas ir VSAA ziņā! Cerams, kādas nedēļas laikā.

      > Vai plānojat piedāvāt arī konservatīvo plānu?

      Nākotnē tādu vēlamies piedāvāt. Jo raitāka būs sabiedrības atsaucība “INDEXO” Izaugsme, jo drīzāk varēsim tā rīkoties.

  • Pievienojos, jo ticu, ka var būt tikai labāk. Galvenais, ka komisijas nenodeldēs ienākumus un sekos ienākumu palielinājums!

  • Sveiki,

    – prospektā minēts, ka max ekspozīcija uz viena fonda neto aktīviem ir 30%. Izklausās ārkārtīgi daudz gan no tāda viedokļa, ka esat mazi, gan no diversifikācijas viedokļa. Šeit redzu risku pakļaut fonda daļas būtiskām svārstībām.

    – cik liela daļa no ieguldījumiem tiks izvietota ETFos? Šī aktīvu klase, šķiet, nav pietiekami izpētīta un parādījusi sevi krīzes apstākļos. Negribētos, ka pārbaude kaujas apstākļos tiek veikta ar manu nākotnes pensiju.

    – kāpēc gribat turēt atvērto valūtas pozīciju apmērā līdz 10% no aktīviem? Diezgan agresīvi, manuprāt. Vai arī doma ir neiespringt uz valūtas pozīciju pārvaldīšanu, taupot izmaksas? Vai un kādus atvasinātos finanšu instrumentus plānots izmantot valūtas pozīciju pārvaldīšanai?

    – kādā veidā pārliecināsieties par indeksēto ieguldījumu fondu aktīvu kvalitāti, pārvaldīšanas kvalitāti utml? Vienkārši paļausieties uz Blackrock utml vārdiem, ar domu “tur jau nekas TĀDS nevar notikt”?

    – uz kādu durāciju sākotnēji mērķējat?

    – runājot par aktīvo/pasīvo pārvaldīšanu, kādas darbības varu gaidīt no pārvaldītāja gadījumos, kad akciju tirgū ir būtiska korekcija? Vai ir kādi iekšējie limiti, pie kuru sasniegšanas pārvaldītājs koriģēs struktūru? Cik bieži notiks investīciju profila izvērtēšana?

    – kāda ir Indexo pārvaldības strukūra saistībā ar investīciju lēmumu pieņemšanu? Investīciju komiteja? Cik daudz cilvēku un ar kādu pieredzi?

    – vai plānojat izmantot algoritmisko tirdzniecību aktīvu pārvaldīšanā? Kurš rakstīja/rakstīs algoritmus? Vai ir bijis kāds backtesting un cik bieži algoritmi tiks pārbaudīti?

    Pagaidām pietiks 🙂

    • Toms no INDEXO

      Labrīt! Atbildēšu uz katru jautājumu atsevišķi:

      – prospektā minēts, ka max ekspozīcija uz viena fonda neto aktīviem ir 30%. Izklausās ārkārtīgi daudz gan no tāda viedokļa, ka esat mazi, gan no diversifikācijas viedokļa. Šeit redzu risku pakļaut fonda daļas būtiskām svārstībām.

      Tas ir likuma ierobežojums. Praksē, ņemot vērā BlackRock fondu apmēru, tik lielu daļu no viena fonda neto aktīviem nav gaidāms nosegt. Tajā pašā laikā tradicionālajiem fondiem, kurus izmantosim, šis nav tik būtisks apsvērums, kā ETFiem, kur svarīgākas ir likviditātes problēmas.

      – cik liela daļa no ieguldījumiem tiks izvietota ETFos? Šī aktīvu klase, šķiet, nav pietiekami izpētīta un parādījusi sevi krīzes apstākļos. Negribētos, ka pārbaude kaujas apstākļos tiek veikta ar manu nākotnes pensiju.

      ETFi jau ir pārdzīvojuši iepriekšējo finanšu krīzi. Tajā pašā laikā sākotnēji mēs lietosim tradicionālos ieguldījumu fondus, nevis ETFus.

      – kāpēc gribat turēt atvērto valūtas pozīciju apmērā līdz 10% no aktīviem? Diezgan agresīvi, manuprāt. Vai arī doma ir neiespringt uz valūtas pozīciju pārvaldīšanu, taupot izmaksas? Vai un kādus atvasinātos finanšu instrumentus plānots izmantot valūtas pozīciju pārvaldīšanai?

      10% limits atkal ir likuma limits, kurš jāuzrāda prospektā. Runa ir par ārvalstu valūtā denominētiem instrumentiem.

      Jāņem vērā arī, ka daudzi no ieguldījumu fondiem, kuros ieguldīsim, ir denominēti eiro – un limitā neiskaitās – bet iegulda ārvalstu indeksos (piemēram, Ziemeļamerikas un Klusā okeāna reģiona attīstīto valstu indeksos). To vērtību arī ietekmēs valūtu svārstības.

      Balstoties uz pasaules pētījumiem, neuzskatām, ka ieguldot ilgtermiņā, ir lietderīgi nodarboties ar valūtu hedžošanu, it īpaši akciju fondiem. Tas paceļ izmaksas, bet neuzlabo gaidāmo rezultātu 10-30 gadu griezumā. Tādēļ šim fondam, kurš paredzēts jaunākiem ieguldītājiem, to nepraktizējam.

      Lai dotu portfelim stabilitātes kodolu, 75% no obligāciju portfeļa tiks ieguldīti eiro obligācijās.

      – kādā veidā pārliecināsieties par indeksēto ieguldījumu fondu aktīvu kvalitāti, pārvaldīšanas kvalitāti utml? Vienkārši paļausieties uz Blackrock utml vārdiem, ar domu “tur jau nekas TĀDS nevar notikt”?

      Jāņem vērā, ka visi BlackRock fondi, kuros ieguldīsim, ir stingri regulēti UCITS fondi. Mēs izvērtējam katra fonda nosacījumus un sekosim līdzi darbības rādītājiem. Sekosim līdzi arī BlackRock darbībai kopumā (lai gan fondu līdzekļi, protams, tiek turēti nošķirti no BlackRock līdzekļiem). Protams, ņemot vērā mūsu salīdzinošos izmērus, nav reālistiski domāt, ka fiziski brauksim uz BlackRock un taisīsim kaut kādas pārbaudes uz vietas.

      – uz kādu durāciju sākotnēji mērķējat?

      Obligāciju portfeļa vidējā durācija ir ap 6.7 gadiem

      – runājot par aktīvo/pasīvo pārvaldīšanu, kādas darbības varu gaidīt no pārvaldītāja gadījumos, kad akciju tirgū ir būtiska korekcija? Vai ir kādi iekšējie limiti, pie kuru sasniegšanas pārvaldītājs koriģēs struktūru? Cik bieži notiks investīciju profila izvērtēšana?

      Aktīvu sadalījums tiks pārvērtēts reizi gadā, bet balstīsimies tikai uz pasaules reģionu tirgus kapitalizācijas izmaiņām, kā arī zemu izmaksu ieguldījumu fondu pieejamības situāciju. Mēs pilnībā pieturamies pie pasīvās pārvaldīšanas politikas un krīžu ietekmē nekādas korekcijas netiks veiktas. Mūsu viedoklis, balstīts pasaules pētījumos, ir, ka krīzes brīžus veiksmīgi paredzēt nav iespējams – rezultātā pārvaldītāji par daudz “raustās” un būtiski samazina ilgtermiņa ienesīgumu. Tādēļ īstermiņā mūsu risinājums var būt svārstīgs un piemērots tiem, kuriem līdz pensijai atlikuši vismaz 10 gadi.

      – kāda ir Indexo pārvaldības strukūra saistībā ar investīciju lēmumu pieņemšanu? Investīciju komiteja? Cik daudz cilvēku un ar kādu pieredzi?

      Investīciju komiteja. Aprakstīta gan mūsu prospektā, gan šeit.

      – vai plānojat izmantot algoritmisko tirdzniecību aktīvu pārvaldīšanā? Kurš rakstīja/rakstīs algoritmus? Vai ir bijis kāds backtesting un cik bieži algoritmi tiks pārbaudīti?

      Nē, nekādi sarežģīti algoritmi netiek izmantoti. Ieguldījumi tiek veikti pēc ilgtermiņā nosprausta aktīvu sadalījuma (target mix – tik un tik procenti vēlami katrā fondā). Ja ienāk brīvi līdzekļi, tie tiek ieguldīti fondos, proporcionāli tam, cik katrs fonds atpaliek no target mix. Ja tuvojamies kādai likumā vai prospektā nospraustai robežai, pārdodam attiecīgos aktīvus līdz situācija normalizēta. Viss gana vienkārši, lai otrs cilvēks katru darbību varētu viegli pārbaudīt un nodrošināties, ka nenotiek nekādi brīnumi. Mūsu viedoklī šī ir gudrākā stratēģija ilgtermiņā (algoritmus var izmantot, ja veic milzīgas investīcijas infrastruktūrā un programmētājos, un spēlē pasaules līmenī).

  • Mana balss un 2. pensiju fonds ir pie jums!
    Lai viss izdodas!

  • Malači, malači!
    Lai jums izdodas!

    Visi SEBi un Swedi izmanto mātes fondus. Kādos fondos plānojat veikt ieguldījumus jūs?
    Kādas tiem būs darījumu komisijas?

    paldies

    • Toms no INDEXO

      Paldies!

      Mēs ieguldīsim zemu izmaksu indeksu fondos. Sākotnēji tie būs BlackRock pārvaldīti indeksu fondi. Vidējās fondu izmaksas būs 0,20 % gadā. Šīs izmaksas samazina ienesīgumu, bet nav iekļautas mūsu pārvaldīšanas izmaksās 0,75 % gadā. Mums ir svarīgi par to būt atklātiem, jo viena no būtiskākajām 2. pensiju līmeņa problēmām ir slēptās komisijas (pārvaldītāji iegulda dārgos, pašu pārvaldītos fondos un šīs izmaksas nepublicē).

      Vairāk informācijas par ieguldījumu plāna detaļām var atrast šeit.

  • Malači! Apsveicu ar sasniegto robežšķirtni! Jums ir arī mana uzticības balss! Lai izdodas!

  • Varbūt nemācēju atrast, bet kas notiek, ja IPAS “Indexo” pārtrauc savu pastāvēšanu (likvidējas)? Kas notiek ar mūsu iemaksāto naudu?

    • Toms no INDEXO

      Šajā maz ticamajā situācijā ieguldītāju nauda paliek drošībā, jo tā tiek turēta Turētājbankā (Swedbank AS). Ja gadījumā INDEXO vairs kāda iemesla dēļ nevarētu pildīt savu lomu, vienkāršots situācijas apraksts ir šāds: īstermiņā līdzekļus pārvaldītu Turētājbanka. VSAA tad dotu dalībniekiem iespēju izvēlēties citu līdzekļu pārvaldītāju. Tos, kas paši neveiktu konkrētu izvēli, VSAA ielozētu vienā no esošajiem konservatīvajiem ieguldījumu plāniem.

      Atsauce (un precīzāks juridisks formulējums): MK noteikumi nr. 272 https://likumi.lv/doc.php?id=75568

      Vairāk par INDEXO drošību lasiet šeit.

      Paldies par jautājumu!

  • Tikko pārliku savu 2. pensiju līmeni pie jums. Lai izdodas!

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv