Jautājumi?

Sūtīt
Pievienoties
Pievienoties

Blogs

Blog Uncategorized @lvINDEXO 2018. gada 4. ceturkšņa darbības rezultāti

INDEXO 2018. gada 4. ceturkšņa darbības rezultāti

Ar decembra beigām noslēdzies kārtējais INDEXO darbības ceturksnis.

Kā jau rakstījām agrāk, 2018. gads bijis izaicinošs visiem pasaules finanšu tirgiem. Attīstīto valstu akcijas kritušās, kā rezultātā pilnīgi visi Latvijā pieejamie 2. pensiju līmeņa plāni gadu noslēdza ar negatīvu ienesīgumu. Arī INDEXO nebija izņēmums.

Jāuzsver, ka ilgtermiņā 2. pensiju līmenis vēl joprojām strādā ar būtisku pozitīvu peļņu. Jau daudz esam rakstījuši par to, ka īstermiņa svārstībām nevajadzētu pievērst pārāk lielu uzmanību. Kādēļ? Nesen skaidrojām bloga rakstā:

Obligātā lasāmviela ieguldītājiem

Ar šo atziņu prātā publicējam atskaites par INDEXO pensiju plānu darbību 2018. gada 4. ceturksnī:

INDEXO Jauda 16 – 50
INDEXO Izaugsme 47 – 57
INDEXO Konservatīvais 55+

Ja rodas kādi jautājumi vai komentāri, droši raksti komentāros – palīdzēsim!


Atskaites ir veidotas jaunā, vieglāk pārskatāmā formā. Mums interesē INDEXO klientu ieteikumi. Droši raksti komentāros – ko vēl gribētos redzēt ceturkšņa atskaitēs?

Arī turpmāk ceturkšņa atskaites vari gaidīt 2-3 nedēļu laikā pēc ceturkšņa beigām!

2 Komentāri
 • Juris Juris , 21/01/2019 Atbildēt

  Vai ieguldījuma portfeļa apjoms Eiropas savienībā un Japānā nav pārāk liels? Zinot lielās problēmas ar demogrāfiju un salīdzinoši augstiem valstu parādiem?

  • Labdien, Juri!

   Paldies par saprātīgo jautājumu. Ar šo lietu ir tā, ka finanšu tirgus nākotni paredzēt ir ļoti grūti (praksē neiespējami) un varētu zīmēt dažādus scenārijus, kuros izdevīgāk ir ieguldīt Eiropā, ASV, Japānā, Austrālijā, Ķīnā vai citos reģionos – katrs no kuriem varētu piepildīties dažādos apstākļos.

   Tādēļ INDEXO piekopj pasīvo līdzekļu pārvaldīšanu. Mūsu ieguldījumu akciju komponente ir sadalīta proporcionāli pa attīstīto valstu akciju tirgiem pēc to tirgus kapitalizācijas, un mēs šo sadalījumu paši nemainām atkarībā no ekonomiskiem vai ģeopolitiskiem notikumiem. Šī ir indeksu ieguldīšanas jeb pasīvās pārvaldes filosofija, kura vismaz vēsturiski ir uzrādījusi ļoti spēcīgus ilgtermiņa rezultātus. Nākotne vienmēr var atšķirties, bet uzskatām, ka tā visticamāk nodrošinās spēcīgu rezultātu arī nākotnē.

   Ar cieņu,

   Toms

Tavs komentārs

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Atzīmētie lauki ir obligāti aizpildāmi *