Kad tirgus indeksi krīt, tas ir nepatīkami. Kā vislabāk šādā brīdī rīkoties?

Svarīgākais – saglabāt mieru!

Tirgus kritumi ir normāla, lai gan nepatīkama, parādība. Saprātīgs ieguldītājs zina, ka tirgus ir svārstīgs, un tam laicīgi sagatavojas. Ilgtermiņā akciju tirgus vienmēr ir spēcīgi audzis, bet īstermiņā jārēķinās ar svārstībām.

Lai ilgtermiņā panāktu optimālu rezultātu, ir svarīgi:

  1. izvēlēties savam vecumam piemērotus ieguldījumus,
  2. nemainīt plānus tikai tādēļ, ka tirgus krīt,
  3. izmantot peļņas iespējas, ko dod zemākas akciju cenas.

Finanšu statistika rāda – cilvēks, kurš kritumu brīdī sabīstas un veic straujas darbības (piemēram, pāriet uz konservatīvo pensiju plānu, lai gan tas nav piemērots viņa vecumam), drīzāk paliks zaudētājos. Viņam visticamāk nesanāks uzminēt īsto brīdi, kurā lēkt. Tas ir tādēļ, ka tirgus kustības paredzēt praktiski nav iespējams – mēģinājumi to darīt ir nolemti neveiksmei.

Savukārt ilgtermiņa ieguldītājam tirgus kritumi var pat izrādīties izdevīgi. Piemēram, 2. pensiju līmenī ik mēnesi uzkrājas 6 % mūsu algas. Ja brīdī, kad šī nauda iekrīt pensiju plānā, tirgū ir kritums, ar šo naudu var nopirkt vairāk akciju. Pēc tam tikai nepieciešama pacietība, lai sagaidītu, kamēr tirgus atkopjas.

Par to, ko darīt tirgus kritumos, vairāk stāstījām pašā pirmajā INDEXO Akadēmijas video:

Tirgus kritumi nāk un aiziet. Ilgtermiņā ieguldītājs, kurš saglabā mieru un pieturas pie nospraustā kursa, pelna kopā ar pasaules ekonomiku. Tieši šī ir praksē pierādītā filosofija, pēc kuras darbojas INDEXO ieguldījumu plāni.

Kā pārliecināties, ka ieguldāt savam vecumam piemērotā ieguldījumu plānā? Vienkārši! Katrs INDEXO ieguldījumu plāns nosaukumā ietver vecuma diapazonu, kam tas piemērots:

  • INDEXO Jauda 16–50
  • INDEXO Izaugsme 47–57
  • INDEXO Konservatīvais 55+

Ja neesat savam vecumam piemērotā ieguldījumu plānā, tad iesakām apsvērt plāna maiņu!

Ja Jums rodas jautājumi par to, kas notiek ar finanšu tirgiem un kā labāk ieguldīt pensijai, droši rakstiet mums uz info@indexo.lv!