Krāj savai nākotnei un saņem nodokļu atmaksu no valsts!

Krāj savai nākotnei un saņem nodokļu atmaksu no valsts!
INDEXO Komanda
22.04.2021

Iedomājies situāciju.

Tu vēlies parūpēties par savām vecumdienām, tādēļ sāc veidot uzkrājumus. Katru mēnesi no algas tu atliec konkrētu summu. Par to, ka esi apzinīgs cilvēks, kas krāj savai nākotnei, valsts tev vēl piemaksā 20% no summas, ko esi atlicis malā.

Vai skan pārāk labi, lai būtu patiesība?

Šāda sistēma Latvijā patiesībā strādā jau sen. To sauc par 3. pensiju līmeni.

Kā tas strādā?

 1. Tu atver 3. pensiju līmeņa kontu;
 2. Tu sāc veidot uzkrājumus savai nākotnei;
 3. Tavs uzkrājums tiek ieguldīts finanšu tirgū, lai nopelnītu vairāk;
 4. Gada beigās Tu iesniedz gada ienākumu deklarāciju, un Valsts uz Tavu norādīto kontu pārskaita līdz pat 20% no iemaksātās summas.*

Iepaīzsties īsā video:

Demogrāfiskā situācija Latvijā ir vāja. Iepriekšējos rakstos esam secinājuši, ka ar 1. un 2. pensiju līmeni vien nepietiks, lai nosegtu tādas vecumdienas, kādas vairumam no mums gribētos.

Mums ir pašiem jākrāj savai nākotnei. Tādēļ ir izveidots 3. pensiju līmenis – papildus rīks ar izdevīgiem nosacījumiem, lai Tava pensija būtu lielāka.

3. pensiju līmenī uzkrāto varēsi izņemt, sākot no 55 gadu vecuma.

To paredz likums.

Tas nozīmē, ja steidzami nepieciešami līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, tu nevarēsi izmantot savu 3. pensiju līmenī uzkrāto, kamēr neesi sasniedzis 55 gadu vecumu.

No otras puses – Tu arī neiztērēsi uzkrāto impulsīviem pirkumiem. Tas nozīmē, ka Tu patiešām veido ilgtermiņa uzkrājumu savām vecumdienām.

Saņem daļu no iemaksām atpakaļ.*

Šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kas padara 3. pensiju līmeni īpaši pievilcīgu krājējiem.

Iemaksas 3. pensiju līmenī skaitās kā attaisnotais izdevums, par kuru Tev ir iespēja atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Tev tikai jāatceras divi nosacījumi:

 1. Tev ir jāstrādā oficiāls darbs un jāsaņem alga.
 2. Tev ir obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācija. Ja to aizmirsīsi izdarīt, atskaitījumus nesaņemsi.

IIN atmaksai ir divi limiti.*

Summa, par kuru Tev atmaksā IIN, nedrīkst pārsniegt:

 1. 10% no tavas gada bruto algas;
 2. 4 000 eiro gadā kopā.

Tu drīksti iemaksāt vairāk, bet summa, par kuru aprēķinās IIN atmaksu, nedrīkst pārsniegt nevienu no augstāk minētajiem.

Piemēram, Tu pelni 10’000 eiro gadā. Ja gada laikā 3. pensiju līmenī iemaksāsi:

 • 500 eiro, no valsts vari atgūt līdz 100 eiro;
 • 1000 eiro, no valsts vari atgūt līdz 200 eiro;
 • 15000 eiro, no valsts vari atgūt līdz 200 eiro (jo iemaksas pārsniedz 10% limitu).

Kādēļ valstij ir izdevīgi mums atmaksāt IIN?

Patiesībā līdzīgas sistēmas Rietumos strādā jau sen. Ar IIN atmaksu valstis motivē iedzīvotājus veidot ilgtermiņa uzkrājumus savām vecumdienām, lai palīdzētu celt kopējo labklājības līmeni.

Arī Latvija nav izņēmums.

Taču, lai veiksmīgi uzkrātu vecumdienām, nepietiek ar to vien, ka valsts nodrošina nodokļu atvieglojumus. Mums ir nepieciešams ienesīgs 3. pensiju līmenis!

INDEXO 3. pensiju līmenis – revolūcija Latvijas 3. pensiju līmenī!

INDEXO piedāvājumu raksturo:

 • Zemas izmaksas, lai vairāk naudas paliek Tavā kontā!
 • Moderns, robotizēts risinājums, lai Tev ir maksimāla izvēles brīvība!
 • Efektīvs ieguldījums indeksu fondos, lai Tavs uzkrājums aug kopā ar pasaules ekonomiku!

Pievienojies INDEXO un iegūsti 3. pensiju līmeņa piedāvājumu, kas ir izdevīgs arī bez nodokļu atmaksas!

SPIED ŠEIT,

lai pievienotos INDEXO 3. pensiju līmenim.


* Avots: Valsts ieņēmuma dienesta mājaslapā publicētais metodiskais materiāls (12. lpp). Jāapzinās, ka katra individuālā situācija var atšķirties. Sīkākai informācijai par Iedzīvotāju ienākumu nodokļa atmaksu aicinām sazināties ar Valsts ieņēmumu dienestu vai profesionālu nodokļu konsultantu. 

Komentāri

 • Labdien. Mani vairāk šobrīd interesētu provizoriskais uzkrājums uz tiem 55 gadiem. Kā arī ar kādām papildus izmaksām būtu jārēķinās lai daļēji/pilnīgi izņemtu uzkrāto. Šobrīd man ir 40 gadi. Piemēram ik mēnesi es iemaksātu 150 EUR tad uz 55 gadiem būtu iemaksājis 27000 EUR. No valsts būtu atpakaļ saņēmis 20% =5400 EUR Kāds būtu mana piemēra provizoriskais kopējais uzkrājums kuru varētu izņemt un vai papildus 20% nodoklim ar kuru būs aplikta summa virs šiem 27000 ja pareizi saprotu būs vēl papildus kādas komisijas vai citas izmaksas lai tiktu pie uzkrātās summas. Kā arī vai virs 55 gadiem ir ierobežojumi cik bieži es kādu daļu summas varu izņemt piemēram 2 reizes gadā.

  • Māris no INDEXO

   Labdien,

   Paldies, ka sazinājāties ar mums.

   1. Provizorisko kopējo uzkrājumu Jūs variet aprēķināt izmantojot mūsu 3. pensiju līmeņa kalkulatoru – http://indexo.lv/3-pensiju-limenis/
   (skrullējiet uz leju līdz redzēsiet kalkulatoru).

   2. Ja iemaksas par Jums veicis darba devējs, no tām tiks ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis.
   Ja iemaksas veicāt pats, iedzīvotāju ienākuma nodoklis netiks ieturēts.
   Tomēr uzkrājuma daļai, kas augusi investīciju rezultātā (t.i., ko Jums ir nopelnījis līdzekļu pārvaldītājs),
   tiks piemērots kapitāla pieauguma nodoklis 20% apmērā.
   Par nodokļa samaksāšanu izmaksas brīdī parūpēsimies mēs, INDEXO.

   INDEXO 3. pensiju līmeņa komisija ir tikai 0,62% gadā.

   3. Uzkrājumu būs iespējams izņemt gan visu uzreiz vienā maksājumā, gan pa daļām ilgākā laika periodā.
   Kapitāls tiek izmaksāts ar pārskaitījumu uz norādīto bankas kontu mēneša laikā.

   Ja vēlēsieties izmantot nodokļu atvieglojumus par veiktajām iemaksām 3. pensiju līmenī,
   jāatceras, ka nevar izņemt iemaksas, kas veiktas pēdējo 2 gadu laikā.

   Māris no INDEXO

 • Labdien!

  Interesē nianses par personas iemaksātās naudas summas aplikšanu ar IIN, ja iemaksa tiek veikta 3 gadus pirms 55 gadu sasniegšanas.

  Piemērs. Ja trīs gadus pirms 55 gadu sasniegšanas, esmu iemaksājusi pensiju fondā katru gadu pa 1000 euro (3000 euro kopā) (pieņemsim, ka iepriekš visus maksājumus esmu veikusi es pati, peļņas nav), esmu saņēmusi nodokļu atmaksu no valsts. Sasniedzot 55 gadu vecumu gribu izņemt visu uzkrāto kapitālu, vai mans uzkrājums tiks aplikts ar IIN (20% vai 23% apmērā?). Vai viss uzkrājums tiks aplikts ar IIN vai tikai šie 3000 EURO? Ja es neesmu prasījusi nodokļu atmaksu no valsts, vai man tik un tā nodoklis būs jāsamaksā?

  • Māris no INDEXO

   Labdien!

   Ja iemaksas veicāt Jūs pati, iedzīvotāju ienākuma nodoklis netiks ieturēts.
   Tomēr uzkrājuma daļai, kas augusi investīciju rezultātā (t.i., ko Jums ir nopelnījis līdzekļu pārvaldītājs),
   tiks piemērots kapitāla pieauguma nodoklis 20% apmērā.

   Ar cieņu
   Māris no INDEXO
   +371 2000 6088 | [email protected]
   Elizabetes iela 13-1A, Rīga, LV-1010
   http://www.indexo.lv

 • Vai ieguldot 3 pensiju līmenī šeit darbojas tas, ko sauc par “saliktajiem procentiem”?

  • Alīna no INDEXO

   Labdien Mārci!
   Jā, 3.pensiju līmenī darbojas “saliktie procenti”, kas nozīmē, ka katru darba dienu ne tikai pamatsumma, bet arī nopelnītie procenti tiek ieguldīti un rada papildu peļņu.
   Tā darbojas pārsvarā visi pensiju plāni un ieguldījumi fondi, atšķirībā no, piemēram, termiņdepozīta, kur parasti procentus saņem un var ieguldīt tikai perioda beigās.
   Tāpēc aicinām iemaksas 3. pensiju līmenī veikt jau laicīgi, lai papildus iemaksātajai summai saliktie procenti darbojas Jūsu labā, un uzkrātā summa palielinās uz procentu likmes rēķina.

 • Vai es varu laika gaitā vienkārši mainīt summu, kuru es ik mēnesi ieguldu 3. pensiju līmenī, t.sk., pārtraukt veikt iemaksas, bez zaudējumiem un papildus izmaksām, ja rodas tāda vajadzība? Piemēram, šobrīd man škiet, ka varētu atļauties 3. pensiju līmenī ieguldīt 200 EUR mēnesī, taču nezinu, kāda būs šī summa pēc 5 vai 10 gadiem.

  • Dagnija no INDEXO

   Labdien! No INDEXO puses iemaksām un regularitātei nav noteikti nekādi ierobežojumi. Maksājiet, cik vien vēlaties! Protams, pētījumi rāda, ka regulāras iemaksas uzlabo izredzes ilgtermiņā nopelnīt vairāk, samazinot tirgus svārstību risku un uzturot veselīgu disciplīnu, taču izvēle ir Jūsu rokās.

 • Vai Indexo sniedz informāciju VID par manis veiktajām iemaksām? Respektīvi aizpildot deklarāciju vai informācija jau būs eds sistēmā? Vai man tā pašām būs jāvada manuāli?

  • Dagnija no INDEXO

   Labdien! Jā, INDEXO nodod informāciju VID par katra dalībnieka veiktajām iemaksām 3. pensiju līmenī. Manuāli Jums pašam nekas nebūs jāvada.

 • Sveiki, izskatās ka ir kļūda Jūsu veiktajā aprēķinā 🙂
  Ja es pelnu 10 000EUR gadā un iemaksas 3.pensiju līmenī veicu 15 000EUR, tad summa, ko varu atgūt no valsts (IIN) ir līdz 2 000EUR (10% no Brutto algas, nepārsniedzot 4000EUR gadā), nevis 200EUR, kā ir minēts Jūsu piemērā, ne tā ?

  • Valters no INDEXO

   Sveiki. Paldies par jautājumu – nodokļu nianses patiešām var būt mulsinošas.

   Nodokļu atmaksa nebūs 10% no Jūsu bruto algas, nepārsniedzot 4000 eiro. Bet gan nodokļu atmaksu rēķina kā 20% no Jūsu iemaksātās summas pensiju fondā, kas nepārsniedz 10% no Jūsu bruto algas (iemaksām nepārsniedzot 4’000 eiro gadā).

   Minētajā piemērā pie gada algas 10’000 eiro, sanāk, ka 10% no gada algas ir 1’000 eiro. Attiecīgi cilvēkam nodokļu atvieglojumus rēķinās iemaksām līdz šiem 1’000 eiro.

   Tātad, ja cilvēks pensiju fondā iemaksās 1’000 eiro, tad nodokļu atvieglojums būs:

   20% x 1’000 = 200 eiro.

   Ja cilvēks pensiju fondā iemaksās 500 eiro, tad nodokļu atvieglojums būs:

   20% x 500 = 100 eiro

   Ja cilvēks iemaksās jebkādu summu, kas pārsniedz 1’000 eiro, tad sanāk, ka ir iemaksāts vairāk nekā 10% no gada algas, tādēļ nodokļu atvieglojums šajā gadījumā tiks rēķināts tikai no 1’000 eiro. Tātad:

   20% x 1’000 = 200 eiro

 • Nodokļi ir ļoti svarīgi ieguldījuma veikšanā. Īstenībā, tas pat ir svarīgāk nekā komisijas. Ieguldītājam pirms veic jebkādas darbības jau iepriekš ir jāzin kādi precīzi ndokļi būs jāmaksā un kā tas tieši ietekmē viņu ieguldījumus.
  P.s. Ļoti “silti” iesaku par šo tēmu tomēr izvērsti censties aprakstīt. Tas ir viens no svarīgākajiem finanšu pakalpojumu sniedzēju pienākumiem, ja Jūs tiešām gribat būt attīstītās pasaules cienīgs pakalpojumu sniedzējs.

  • Vai tad ir iespēja nemaksāt kapitāla pieauguma nodokili ja grib naudu izņemt?

   Gribētos teikt, ka tas ir fakts, ka, ja izņem nopelnīto naudas summu no ieguldījumiem, jāmaksā KPN.

   • Dagnija no INDEXO

    Labdien! Izmaksas brīdī, ja iemaksas par Jums veicis darba devējs, no tām tiks ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ja iemaksas veicāt pats, iedzīvotāju ienākuma nodoklis netiks ieturēts.
    Tomēr uzkrājuma daļai, kas augusi investīciju rezultātā (t.i., ko Jums ir nopelnījis līdzekļu pārvaldītājs), tiks piemērots kapitāla pieauguma nodoklis 20% apmērā. Par nodokļa samaksāšanu izmaksas brīdī parūpēsimies mēs, INDEXO.

  • Valters no INDEXO

   Viestur, paldies par vērtīgo komentāru. Izprast nodokļu sistēmu patiešām ir ļoti svarīgi katram ieguldītājam – vai tas būtu saistīts ar 3. pensiju līmeni, nekustamo īpašumu vai jebkādu citu investīciju. Diemžēl vai par laimi, bet nodokļu jautājumi patiešām var būt ļoti detalizēti un sarežģīti ar virkni izņēmuma gadījumiem. Tieši šī iemesla dēļ aicinām katru konsultēties ar profesionālu nodokļu konsultantu pirms spret pirmos soļus ieguldījumu pasaulē.

 • Kā notiek 3. līmenī sakrātās summas izmaksa, kad sasniegts 55 gadu vecums?
  Un vai jāmaksā kāds kapitāla pieaugum nodoklis, piemēram, ja līdz 55 iemaksāšu 100k, un tas būs pieaudzis līdz 200k, ar kādiem papildus nodokļiem/nodevām jārēķinās un cik būs neto atlikums?

  • Valters no INDEXO

   Sveiki. Uzreiz minēšu, ka detalizētiem jautājumiem par nodokļiem aicinām sazināties ar Valsts ieņēmumu dienestu vai profesionālu nodokļu konsultantu. Informatīvos nolūkos ieskicēšu, kā aptuveni izskatās atbildes uz Jūsu jautājumiem.

   Sasniedzot 55 gadu vecumu, Jums ir iespēja sākt izņemt 3. pensiju līmenī veiktās iemaksas. Varat izņemt visu uzreiz, vai arī pa daļām. Varat turpināt iemaksas. Tā ir Jūsu brīva izvēle.

   Izņemot summu, tiks ieturēts kapitāla pieauguma nodoklis un nodoklis no darba devēja iemaksām. To automātiski ietur pensiju fonds – jums pašam nekas nebūs jādara. Tomēr jāņem vērā, ka var būt arī izņēmuma gadījumi, piemēram, ja par jums iemaksas ir veikusi cita persona. Tādēļ atkārtošu, ka detalizētiem jautājumiem par nodokļiem aicinām sazināties ar Valsts ieņēmumu dienestu vai profesionālu nodokļu konsultantu.

   • Šajā gadījumā kurā brīdī tiek ieturēts kapitāla pieauguma nodoklis? Pēc šī piemēra – pirmie 100k tiek izmaksāti bez nodokļa, bet atlikušie 100k + pieaugums ar nodokli?

    • Valters no INDEXO

     Labdien! Kapitāla pieauguma nodoklis tiek ieturēts kapitāla izmaksas brīdī. To ietur no, tā teikt, nopelnītās summas “pa virsu” jūsu veiktajām iemaksām.

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv