INDEXO 3. pensiju līmenis ir klāt!

INDEXO 3. pensiju līmenis ir klāt!
INDEXO Komanda
22.04.2021

“Uztaisiet jūs arī 3. pensiju līmeni, lai vairs nav tā, ka ieguldu tikai nodokļu atmaksas dēļ!”

Šos vārdus mums teica kāds atbalstītājs INDEXO atklāšanas pasākumā 2017. gadā. Mēs tos ņēmām pie sirds.

Mēs zinājām, ka INDEXO 3. pensiju līmenim ir jārisina 3. pensiju līmeņa fundamentālās problēmas, ko ieskicējām iepriekšējos rakstos. Jānodrošina:

 • zemas izmaksas,
 • klienta vecumam piemērots portfelis,
 • efektīvs ieguldījums indeksu fondos.

Tomēr tēmējām vēl augstāk – izveidot ne tikai izdevīgu 3. pensiju līmeni, bet vispār izdevīgāko veidu, kā Latvijas iedzīvotājiem ieguldīt ilgtermiņam.

Ceļš nebija viegls. Šodien esam gatavi dalīties ar rezultātu!

Iedvesmojāmies no robotiem.

Pasaulē jau desmit gadus uzvaras gājienā iet tā saucamās “robo investēšanas” platformas, kas apvieno maksimālu fleksibilitāti ar maksimālu ērtību. Tu vari kontrolēt portfeli niansēs vai arī pilnībā uzticēties sistēmai, kas automātiski pārvalda tavus ieguldījumus.

Vecā, “ierūsējusī” 3. pensiju līmeņa prakse ir piedāvāt divas vai trīs fiksētas iespējas – piemēram, ieguldīt akcijās 100 %, 60 % vai 25 % – un viss. Visiem klientiem viens šablons, der vai neder, citas izvēles nav.

Mēs ieviešam 3. pensiju līmenī divus jaunu risinājumus – automātiskais un manuālais kapitāla sadalījums.

Automātiskais kapitāla sadalījums – atstāj ieguldīšanu sistēmas rokās.

Lielākā daļa mūsu klientu ir jaudīgi profesionāļi, kuri ir aizņemti savā pamatdarbā un nevēlas veltīt daudz laika savu ieguldījumu pārvaldīšanai. Tiem mēs piedāvājam Automātisko kapitāla sadalījumu.

Norādi portālā vēlamo pensijas vecumu, sākot no 55 gadiem. Tad sistēma laika gaitā sekos, lai tavs ieguldījums tiktu optimāli sadalīts starp akciju un obligāciju tirgiem, līdzsvarojot peļņas potenciālu un svārstību risku atbilstoši tavam vecumam.

Tas ir ērtākais iespējamais veids, kā krāt nākotnei!

Manuālais kapitāla sadalījums – iespēja ieguldīt precīzi atbilstoši tavām vēlmēm.

Ja nevēlies, lai INDEXO sistēma sadala ieguldījumus tavā vietā, izvēlies Manuālo kapitāla sadalījumu. Tad tu pats noteiksi, kādu portfeļa daļu ieguldīt akcijās. Kaut vai 1 % vai 98 %.

Ja ieguldīšanas lietās orientējies, šī pieeja tev dos maksimālu fleksibilitāti, kāda Latvijas pensiju tirgū vēl nekad nav bijusi iespējama!

Ieguldīšanas dzinējs – indeksu fondi.

INDEXO 3. pensiju līmeņa plāni ieguldīs pasaules lielākajos, efektīvākajos zemu izmaksu indeksu fondos. Caur INDEXO tu ieguldīsi savu naudu pasaules ekonomikā.

Ieviešot indeksu pensiju plānus, risināsim fundamentālo 3. pensiju līmeņa problēmu – neefektīvo “aktīvo pārvaldīšanu”, ko apskatījām iepriekšējā rakstā. Tieši indeksu fondus ieguldītājiem silti iesaka virkne Nobela prēmijas ekonomikā laureātu.

Zemas izmaksas – turīgāks klients!

Ilgus gadus 3. pensiju līmeņa komisijas bija ārkārtīgi augstas. Līdz ar INDEXO aktivitātēm beidzot ir sākusies cenu kustība, taču cenu konkurenci nepieciešams turpināt.

Tādēļ INDEXO 3. pensiju līmeņa komisija ir neredzēti zema: tikai 0,65 % gadā. (autora piezīme: aktuālā komisijas maksas 2024. gadā ir 0,62%)

Šī komisija ietver gan pensiju fonda administrēšanas, gan ieguldījumu pārvaldīšanas, gan turētājbankas komisiju. Citas izmaksas no klienta netiks ieturētas (mēs no saviem līdzekļiem segsim FKTK finansēšanas izmaksas, kas dažu citu fondu gadījumā tiek ieturētas no klientu iemaksām).

Turklāt šī zemā komisija nodrošinās tev risinājumu, kas ir ievērojami modernāks un ērtāks par tirgū esošajām alternatīvām.

Mūsu prioritāte – maksimāla vērtība klientam. 

Mūsu pašmērķis nav vienmēr būt pašiem lētākajiem, bet gan veidot ilgtspējīgu 3. pensiju līmeņa risinājumu, kas nodrošina lielisku vērtību par katru samaksāto eiro:

 • efektīvi ieguldījumi, kas atbilst pasaules labākajai praksei;
 • ērti, automatizēti un viegli saprotami rīki;
 • treniņš un atbalsts, kur nepieciešams;
 • tehnoloģiskas inovācijas un jaunas izvēles iespējas klientiem.

Kā arī turpināsim cīnīties par pensiju sistēmas likumdošanas turpmāku pilnveidošanu klientu labā!

Nodokļu atmaksa vairs nav izšķirošais faktors. . .

Jā, arī INDEXO 3. pensiju līmenis nodrošinās klientiem iespēju no valsts gūt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu*. Nosūtīsim informāciju VID, kas automātiski parādīsies gada deklarācijā un ļaus tev gūt nodokļu atmaksu attiecībā uz iemaksāto summu.

Taču ļoti ceram, ka INDEXO klientiem nodokļu atmaksa vairs nebūs galvenais motivators. Tā būs vairāk kā tāds patīkams bonuss.

Jo INDEXO 3. pensiju līmenis ir ērts, moderns un izdevīgs veids, kā ieguldīt pasaules finanšu tirgos. Tas būs izdevīgs arī tad, ja iemaksāsi vairāk par summu, no kuras vari saņemt nodokļu atmaksu. Veic pārskaitījumu uz savu kontu un Tava nauda sāks strādāt finanšu tirgos vienas darba dienas laikā!

Tas brīdis ir klāt!

Ilgi gaidītais INDEXO 3. pensiju līmenis ver savas durvis.

Noskaties īsu video un uzzini, kā dažu minūšu laikā attālināti pieteikties INDEXO 3. pensiju līmenim.

Pievienojies mums – atklāj, cik ērti tagad vari ieguldīt savai nākotnei!

Lietderīgas saites

 1. Spied šeit, lai pievienotos INDEXO 3. pensiju līmenim
 2. INDEXO 3. pensiju līmeņa mājaslapa
 3. “INDEXO Akciju plāns” dokumenti
 4. “INDEXO Obligāciju plāns” dokumenti

Ja vēl neesi paspējis – spied šeit, lai pievienotos INDEXO 2. pensiju līmenim!

Pēdējais lūgums – pastāsti par INDEXO 3. pensiju līmeni arī draugiem!

Tikai visi kopā mēs varēsim uzlabot Latvijas finanšu vidi!


* Nodokļu atmaksa pieejama, ja ieguldi līdz 10 % no bruto algas, bet ne vairāk kā 4000 eiro gadā. Ņem vērā, ka summas ierobežojums attiecas uz visām 3. pensiju līmeņa un uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas iemaksām kopā.


Tehniskais pielikums – kā automātiskais un manuālais kapitāla sadalījums strādās praksē?

3. pensiju līmenī iespējams ieguldīt tikai, izmantojot konkrētus pensiju plānus. Tādēļ mēs nodrošinām divus pensiju plānus:

 • INDEXO Akciju plāns, kas līdz 100 % aktīvu iegulda attīstīto valstu akciju tirgū;
 • INDEXO Obligāciju plāns, kas līdz 100 % aktīvu iegulda pamatā Eiropas investīcīju kategorijas obligāciju tirgū.

Kad veiksi iemaksas un izmaksas, sistēma sadalīs tās starp pensiju plāniem, lai rezultāts pēc iespējas atbilstu izvēlētajam kapitāla sadalījumam.

Reizi ceturksnī sistēma pārskatīs sadalījumu. Ja tas būs novirzījies par vairāk nekā pieciem procentpunktiem – kas gaidāms samērā reti – saņemsi ziņojumu e-pastā ar lūgumu apstiprināt portfeļa līdzsvarošanu. Tādējādi tu vienmēr saglabāsi kontroli pār savu portfeli!

Komentāri

 • Labdien! Vai iemaksas var veikt ieskaitot katru mēnesi sev pieejamo summu vai arī iemaksai jābūt statiskai?

  • Dagnija no INDEXO

   Labdien! No INDEXO puses iemaksām nav noteikti nekādi ierobežojumi. Protams, jāmin, ka pētījumi rāda, ka regulāras iemaksas uzlabo izredzes ilgtermiņā nopelnīt vairāk, samazinot tirgus svārstību risku un uzturot veselīgu disciplīnu.

 • Sveiki! Atgādiniet, lūdzu, iemaksas 3. pensiju līmenī ir veicamas tikai vienā bankā?
  Vai arī to varu darīt gan pie jums, gan citās bankās?

 • Labdien, vai es pareizi saprotu, ka ienesgums 3.pensiju līmenim netiek fiksēts?

 • Andis Skujenieks

  Vēl būtu svarīgi dot iespēju klientam pašam izvēlēties vai saņemt no valsts iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļu vai nē. Tas ir svarīgi tiem, kas jau ar vienu kāju ir pensijas vecumā un sāk domāt kurā brīdī izņemt uzkrāto kapitālu. Divus gadus pirms kapitāla izņemšanas nodokļu atmaksu nevajadzētu veikt, lai to nebūtu atkal jāmaksā valstij. Pagaidām neviens šādu opciju nepiedāvā.

 • Jãnis kiršs

  Labdien. Gribëtos zinãt, kur ir apsolītãs atskaites no Jums par pašreizëjo konta stãvoli indexo.?

  • Valters no INDEXO

   Labdien! 2. pensiju līmenis ir anonīms – līdzekļu pārvaldītāji nezina, kas ir viņu klienti. Tādēļ savu personīgo 2. pensiju līmeņa uzkrājumu iespējams apskatīties latvija.lv mājaslapā:  http://indexo.lv/izraksts
   Attiecībā uz regulārām atskaitēm, reizi ceturksnī detalizēti atskaitāmies klientiem par pensiju plānu rezultātiem un visām izmaksām. Atskaites publicējam gan mūsu mājaslapā, gan izsūtam klientiem, kas ir pierakstījušies INDEXO e-pastu saņemšanai.  Ja vēlaties saņemt atskaites savā e-pastā, aicinu aizpildīt formu mūsu mājaslapā: http://indexo.lv/klienta-kontakti
   2021. gada 1. ceturkšņa atskaites var gaidīt šonedēļ. Sakarā ar 3. pensiju līmeņa palaišanu atskaišu sagatavošanas process ir nedaudz iekavējies.

 • Sveiki,

  Man ir eksistejošs 3. līmeņa pensiju līgums, jo vienu gadu solidaritātes nodokļa daļa tika novirzītā uz 3. līmeni. Manuprāt tas bija normāls kompromiss, bet šķiet, ka šobrīd likums ir atkal mainīts.
  Jautājums ir vai es šo eksistējošo 3. līmeni varu pārnest uz Indexo, jeb tas nav iespējams tādā veidā kādā tas notiek ar 2. līmeni?

  • Valters no INDEXO

   Sveiki. Jā, ir iespējams pārnest savu esošo uzkrājumu pie INDEXO. Privāto pensiju fondu likums paredz, ka to ir jāvar ērti un vienkārši izdarīt fonda mājaslapā, kas visdrīzāk būs internetbanka.

   Jums vispirms būs jāpiereģistrējas INDEXO 3. pensiju līmenim. INDEXO klientu portāla sadaļā Iemaksas – Pārcelt uzkrājumu Jūs atradīsiet īsus pamācību video, kā to izdarīt.

 • Vai indexo plāno nakotnē piedāvāt arī uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu?

  • Valters no INDEXO

   Sveiki. Paldies par jautājumu. Pagaidām strādājam pie tā, lai nostiprinātos pensiju tirgū. Noteikti, ka nākotnē turpināsim paplašināt piedāvājumu klientiem.

 • Vai ir viegli pieejami dati par akciju plānā iekļauto indeksu fondu vidējo vēsturisko atdevi pēdējā gada, piecu, desmit laikā? Tas ir, ja nevēlos pats manuāli uzmeklēt katru no plānā iekļautajiem fondiem? Paldies!

  • Valters no INDEXO

   Sveiki. Ieguldījumu portfeļu pārskatus var atrast mūsu mājaslapā zem sadaļas Mehānisms – Pensiju plāni – Dokumenti. Diemžēl katra individuālā fonda vērsturiskos rādītājus nāksies meklēt fondu mājaslapās.

   • Toms no INDEXO

    Šeit varētu būt vēl lietderīgi atzīmēt divas lietas:

    1) Kā rāda pētījumi, vēsturiskie tirgus rezultāti nav lietderīgi, lai spriestu par nākotnes potenciālu. Piemēram, tā kā pirms 5 vai 10 gadiem tirgus situācija bija ļoti atšķirīga nekā šobrīd, tad pēdējo 5 vai 10 gadu ienesīgums neko daudz nepasaka par gaidāmo rezultātu nākamajos 5 vai 10 gados.

    2) Lielos vilcienos INDEXO ieguldījumi akciju tirgū atbilst attīstīto valstu akciju tirgiem pēc kapitalizācijas. Tādēļ kopumā vēsturiskie portfelī iekļauto fondu rezultāti aptuveni atbilst attīstīto valstu akciju indeksu fondu rezultātiem (piemēram, iShares MSCI World UCITS ETF, kurš pēdējos 10 gados pelnījis vidēji 9,7 % gadā – bet, atkal, šis nav pamats nākotnes prognozēm). Savukārt obligāciju pusē uz vēsturiskajiem rezultātiem nav vērts skatīties vispār, ņemot vērā, ka šobrīd tirgū ir vēsturiski unikāla situācija – ārkārtīgi zemas procentu likmes, kas vēsturiskos salīdzinājumus padara nelietderīgus.

    Kopumā indeksu pieeja nodrošina, ka pensiju plāni efektīvi pelnīs +- pasaules tirgu rezultātu mīnus nelielas komisijas – taču pagātnes rezultāti neļauj prognozēt tieši kāds būs šis pasaules tirgu rezultāts nākotnē. To rādīs tikai laiks!

 • Vēlējos saprast kādi produkti (ETFi?) tiek pirkti? Vai to varēs detalizēti redzēt? Interesē tieši Large Cap/Small Value Cap sadalijums? Vai to var kaut kā kontrolēt?

  • Valters no INDEXO

   Sveiki. Ieguldījumu portfeļu pārskatus var atrast mūsu mājaslapā zem sadaļas Mehānisms – Pensiju plāni – Dokumenti. Izvēloties manuālo kapitāla sadalījumu, jūs varat noteikt īpatsvaru starp ieguldījumu akciju un obligāciju tirgū. Izvēlēties specifiskus fondus atsevišķi nevar.

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv