INDEXO apsteidz Luminor banku pēc pensiju 2. līmeņa pārvaldīto aktīvu vērtības

INDEXO apsteidz Luminor banku pēc pensiju 2. līmeņa pārvaldīto aktīvu vērtības
INDEXO Komanda
25.01.2023

Pensiju pārvaldītājs IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO) šī gada janvārī pēc pensiju 2. līmeņa pārvaldīto aktīvu vērtības ir apsteidzis vienu no Latvijas plaša patēriņa pakalpojumu bankām – Luminor banku. 24. janvārī INDEXO pensiju 2. līmeņa plānu pārvaldīto ieguldījumu tirgus vērtība bija 604,8 miljoni eiro, kamēr Luminor bankai – 603,8 miljoni eiro

 2022. gada sākumā Luminor banka vēl apsteidza INDEXO par aptuveni 200 miljoniem eiro, bet strauja jaunu klientu piesaiste pēdējo 12 mēnešu laikā ir ļāvusi INDEXO sasniegt Latvijas lielo plaša patēriņa banku darbības apjomus pensiju pārvaldībā.

“INDEXO nedaudz vairāk kā piecu gadu laikā ar inovatīvu, pasaules tirgus indeksiem piesaistītu ieguldījumu pārvaldes pieeju, ir sasniedzis Latvijas lielo plaša patēriņa pakalpojumu banku aktīvu pārvaldīšanas līmeni, turklāt to esam izdarījuši bez banku tirdzniecības kanāliem un mūsu straujā izaugsme turpinās. Mēs neesam mainījuši savas vērtības un turpināsim veicināt konkurenci, lai Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu labākus finanšu pakalpojumus,” saka Valdis Siksnis, INDEXO Valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem. 

Kā ziņots iepriekš, paralēli pensiju pārvaldei, INDEXO aktīvi strādā pie jaunas komercbankas projekta un nesen iesniedza pieteikumu bankas licences saņemšanai. Tāpat INDEXO strādā pie jaundibināmās bankas pakalpojumu piedāvājuma izstrādes, IT sistēmu un risku pārvaldības modeļu izveides un citiem ar nākotnes bankas darbību saistītiem jautājumiem. 

Pagājušā gada vasarā INDEXO veiksmīgi noslēdza akciju sākotnējo piedāvājumu jeb IPO, kura ietvaros uzņēmums piesaistīja plānotos 7,49 miljonus eiro, pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu par aptuveni 2,5 miljoniem eiro. IPO procesā investori iegādājās pensiju pārvaldes uzņēmuma akcijas un plānots, ka nākotnē jaunā INDEXO banka būs pensiju pārvaldes sabiedrības meitas uzņēmums. INDEXO akciju tirdzniecība tika uzsākta 15. jūlijā Nasdaq Riga biržas Baltijas Regulētā tirgus Baltijas Oficiālajā sarakstā. INDEXO akciju tirdzniecības simbols ir IDX1R. 

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Latvijas Bankas priekšlikuma.   

Informācija INDEXO investoriem: Investoriem – Indexo

Komentāri

 • Labdien!
  Šobrīd interesējos par papildus uzkrājumu veidošanu saviem bērniem, tādēļ vēlos uzzināt vai Indexo jaunā banka pēc darbības uzsākšanas plāno piedāvāt saviem klientiem veidot arī uzkrājumus bērnu nākotnei (vai uzkrājošo apdrošināšanu), līdzīgi kā tas ir citu Latvijas banku jau esošajos piedāvājumos?

  • Māris no INDEXO

   Labdien!

   Paldies par Jūsu jautājumu.

   Šobrīd par konkrētiem produktiem runāt vēl nevaram, taču tiek izvērtētas dažādas produktu līnijas.
   Mūsu bankas pakalpojumu ieviešana būs pakāpeniska, sāksim ar piedāvājumu privātpesonām, turpināsim ar piedāvājumu uzņēmumiem.
   Aicinām turpināt sekot līdzi publiski pieejamai informācijai!

   Māris no INDEXO

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv