INDEXO dodas uz biržu, dibinās banku

INDEXO dodas uz biržu, dibinās banku
INDEXO Komanda
31.01.2022

Straujāk augošais pensiju pārvaldītājs INDEXO ir nolēmis doties biržā un īstenos akciju sākotnējo piedāvājumu (IPO jeb Initial Public Offering) ar mērķi piesaistīt investīcijas, lai papildus pensiju uzkrājuma pārvaldīšanai, dibinātu banku. Tuvāko gadu laikā jaunās bankas mērķis būs kļūt par klientiem draudzīgāko kredītiestādi gan privātpersonām, gan uzņēmumiem.

INDEXO sākotnējais akciju piedāvājums (IPO) tiek plānots šī gada otrā ceturkšņa beigās. Paredzēts, ka akcijas tiks kotētas Regulētajā tirgū Nasdaq Rīga fondu biržas Baltijas oficiālajā sarakstā. Šī gada laikā INDEXO iesniegs pieteikumu komercbankas licences saņemšanai un pēc tam pakāpeniski ieviesīs bankas pakalpojumus.

INDEXO uzsāka darbību nedaudz vairāk kā pirms četriem gadiem un satricināja Latvijas pensiju pārvaldes vidi, sākot piedāvāt Latvijā pirmos modernos, zemu izmaksu pensiju plānus, kas iegulda tikai tirgus indeksiem piesaistītos fondos. “Tādējādi mēs būtiski veicinājām konkurenci Latvijas pensiju tirgū, un no tā ieguva visa sabiedrība. Tagad, kad esam izveidojuši veiksmīgu un inovatīvu pensiju pārvaldes uzņēmumu, mēs esam gatavi spert nākamo soli un izaicināt komercbanku pakalpojumu tirgu, balstoties uz tām pašām vērtībām uz kurām tika būvēts INDEXO, proti, draudzīgu un uzmanības pilnu attieksmi pret klientiem, inovāciju, intuitīvi ērtiem tehnoloģijas risinājumiem un zemām izmaksām,” saka Valdis Siksnis, INDEXO Valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.

INDEXO Sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) prospekts, kā arī cita informācija par akciju kotāciju, piemēram, par piedāvāto akciju daudzumu, cenu un akciju sadales principiem, sekos tuvāko mēnešu laikā. INDEXO akcijas piedāvās esošajiem akcionāriem un būtisks skaits akciju būs pieejams arī privātpersonām.

“Ar IPO mēs vēlamies kļūt par klientiem piederošu finanšu pakalpojumu uzņēmumu. Neskatoties uz to, ka Latvijas tirgū ir daudz komercbanku, mēs redzam, ka Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem joprojām trūkst moderna finanšu pakalpojumu piedāvājuma. Tirgū ir tradicionālās bankas un dažādi finanšu tehnoloģiju (fintech) uzņēmumi, taču tikai nedaudzi spēj apvienot tradicionālo komercbanku darbības stabilitāti un zināšanas ar vietējā tirgus izpratni, vietējā līmenī īstenotu lēmumu pieņemšanu un patiesi modernu, uz tehnoloģijām balstītu klientu apkalpošanu. Šī ir tirgus niša, uz kuru mēs mērķēsim ar savu bankas piedāvājumu,” saka Henriks Karmo, INDEXO Valdes loceklis un viens no dibinātājiem.

INDEXO ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā pēc klientu skaita, un jau teju 70 tūkstoši klientu ir uzticējuši INDEXO savu pensijas uzkrājumu, kopējam pensiju apjomam pārvaldībā sasniedzot aptuveni 450 miljonus eiro.

INDEXO 2017. gadā izveidoja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi Latvijas pensiju tirgū ieviest jaunākās pieejas aktīvu pārvaldē. INDEXO vērtības ir inovācija, darbības caurskatāmība un atklātība, kā arī spēcīgi biznesa rādītāji, kas veido pamatu nākotnes izaugsmei.

Vairāk informācija pieejama www.indexo.lv.

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšlikuma.

Atruna: Šis paziņojums ir neapmaksāta mārketinga komunikācija saskaņā ar Prospektu Regulu un tas nav uzskatāms par investīciju padomu vai piedāvājumu. Šeit pasniegtā informācija ietver vispārējus nākotnē vērstus paziņojumus par ieceri īstenot INDEXO akciju sākotnējo piedāvājumu (IPO). Katrs investīciju lēmums jāpieņem balstoties uz Prospektu, ko apstiprina Latvijas Finanšu un kapitāla komisija (FKTK). Apstiprinātais Prospekts tiks publicēts INDEXO mājaslapā (www.indexo.lv) tiklīdz tas būs pieejams.

Komentāri

Atstājiet pirmo komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv