INDEXO IPO piesaista vairāk kā 7,49 miljonus eiro

INDEXO IPO piesaista vairāk kā 7,49 miljonus eiro
INDEXO Komanda
12.07.2022

Pensiju pārvaldītājs IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO) savā sākotnējā publiskā akciju piedāvājuma (turpmāk – IPO) ietvaros ir sasniedzis mērķi, piesaistot plānotos 7,49 miljonus eiro, bet pieprasījums būtiski pārsniedza piedāvāto akciju daudzumu. Kopumā IPO laikā saņemti investoru rīkojumi par akciju iegādi 9,99 miljonu eiro apmērā, kas nozīmē, ka pieprasījums pēc akcijām par 2,5 miljoniem eiro pārsniedza piedāvājumu. Kopumā IPO piedalījās 3 562 investori.

“Izsakām lielu pateicību investoriem par atsaucību, kuri ar saviem ieguldījumiem ir izteikuši atbalstu INDEXO iecerēm. Ievērojamais pieprasījums ir labākais apliecinājums tam, ka cilvēki uzskata – Latvijā ir vajadzīga jauna banka – un redz tai attīstības potenciālu. Mūsu svinību mirklis būs īss, jo nekavējoties ķersimies pie darba, lai īstenotu mūsu plānus par jaunas bankas izveidi,” saka Valdis Siksnis, INDEXO Valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.

IPO akcijas ir iegādājušies 3 226 privātie investori un 336 korporatīvie ieguldītāji, tostarp ieguldījumu fondi. Vairāk kā 91% no investoriem ir no Latvijas, bet vairums pārējo ieguldītāju ir no Igaunijas. Vidējais akciju iegādes darījums bija 1900 eiro.

“Šis IPO bija unikāls, jo to īstenojām saviem spēkiem, bez investīciju bankas piesaistes, kas ļaus IPO piesaistītos ieguldījumus pilnībā novirzīt mūsu plānu sasniegšanai, tas ir, nemaksājot būtisku atlīdzību investīciju bankai. Šāds IPO īstenošanas modelis ļauj maksimāli vairot ieguldījumu vērtību mūsu esošajiem un jaunajiem akcionāriem,” turpina V. Siksnis.

Ņemot vērā lielo pieprasījumu, akciju sadale tiks veikta pēc iepriekš apstiprinātajiem akciju sadales principiem.

IPO rezultātā INDEXO akcijas tiks kotētas Nasdaq Riga biržas Baltijas Regulētā tirgus Baltijas Oficiālajā sarakstā un pirmā akciju tirdzniecības diena būs šo piektdien, 15. jūlijā.

INDEXO IPO procesā tika piedāvāts iegādāties pensiju pārvaldes uzņēmuma akcijas un plānots, ka nākotnē jaunā INDEXO banka būs pensiju pārvaldes sabiedrības meitas uzņēmums. Šī gada laikā INDEXO plāno iesniegt pieteikumu komercbankas licences saņemšanai, atbilstoši piemērojamiem tiesību aktiem, un pēc licences saņemšanas sāks pakāpeniski ieviest bankas pakalpojumus – vispirms sākot ar privātpersonu apkalpošanas virzienu, kuram sekos arī uzņēmumu apkalpošana.

Nasdaq izsoles organizators bija Signet Bank. INDEXO IPO juridiskais konsultants ir zvērinātu advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns.

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšlikuma.

INDEXO ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā pēc klientu skaita, un jau vairāk kā 80 tūkstoši klientu ir uzticējuši INDEXO savu pensijas uzkrājumu, kopējam pensiju apjomam pārvaldībā sasniedzot gandrīz pusmiljardu eiro. INDEXO 2017. gadā izveidoja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi Latvijas pensiju tirgū ieviest jaunākās pieejas aktīvu pārvaldē. INDEXO vērtības ir inovācija, darbības caurskatāmība un atklātība, kā arī spēcīgi biznesa rādītāji, kas veido pamatu nākotnes izaugsmei.

Vairāk informācija pieejama www.indexo.lv.

Informācija INDEXO investoriem: Investoriem – Indexo

Komentāri

 • Kurš no saziņas līdzekļiem tiks izmantots sabiedribas informēšanai par tarifiem, nosacijumiem iespējām sakt izmantot privatpersonu/juridisko personu internetbankas norēķinu kontu, lai nav ta ka citam bankām kas pazino par norekinu kontu pakalpojumiem bet vairums pat nezin par bankas eksistenci un pakalpojumiem?

  Vai si banka bus ar pilnigi jaunu licenci un SEPA kodu vai ari tiks pārpirkta kada konkurentu finansu institūcija?

  • Alīna no INDEXO

   Labdien! Šobrīd strādājam pie bankas licences saņemšanas un detalizētāka informācija par INDEXO bankas piedāvātajiem produktiem un tarifiem tiks atklāta pēc licences saņemšanas.

 • laiks led atei un pazinojums ka pirmie kontus vares vert privatpersonas saprotams cik mēnešus, nedēļas pirms darba uzsākšanas klienti vares iepazīt cenradi, demo versiju vērš interneta bankai, pārējos nosacījumus piemeram vai kontu vares atvert ar mobileID?

  • Alīna no INDEXO

   Mūsu bankas pakalpojumu ieviešana būs pakāpeniska, taču pirmo bankas produktu mēs paredzam pirmo 12 mēnešu laikā pēc bankas licences saņemšanas. Bankas (kredītiestādes) licences saņemšanai ir nepieciešama Eiropas Centrālās bankas izsniegta atļauja, pamatojoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas ierosinājumu.

 • Labvakar, gribētos redzēt kaut kādu apstiprinājumu, ka esmu starp tiem, kas saņēma IPO
  Vai ir saraksti?

  • Māris no INDEXO

   Labdien!

   Akciju skaitu var redzēt savā internetbankā – vērtspapīru kontā.

   Māris no INDEXO

 • Labdien,
  Atvēru investīciju kontu Citadelē un gribēju iegādāties 55 akcijas. Nauda izveidotajā kontā kā bija tā ir – nesaprotu. Es esmu starp tiem, kam akcijas nepārdeva, jo gribēju iegādāties tik daudz akcijas cik varēju atāluties, jeb pārāk maz?

  • Alīna no INDEXO

   Labdien,
   Pieprasījums pēc INDEXO IPO akcijām pārsniedza piedāvājumu par 2,5 miljoniem eiro. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, akciju sadale tika veikta pēc iepriekš apstiprinātajiem akciju sadales noteikumiem, kas precīzi noteikti IPO Prospektā. Tie paredz līdz 100 garantētām akcijām Privātā piedāvājuma (Retail Offering) ietvaros, prioritāti piešķirot INDEXO 3. pensiju līmeņa klientiem. Minimālais ieguldījums bija viena akcija (14 EUR). Jūsu gadījumā aicinām Jums sazināties ar savu banku, lai saņemtu skaidrojumu par šo situāciju.

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv