INDEXO Jauda 16-50 varēs ieguldīt akcijās līdz 100%

INDEXO Jauda 16-50 varēs ieguldīt akcijās līdz 100%
INDEXO Komanda
10.06.2021

Pateicoties pozitīvajiem grozījumiem Valsts fondēto pensiju likumā, ar 1. oktobri tiks ievērojami efektivizēta INDEXO 2. pensiju līmeņa plānu darbība.

100

Pirmām kārtām, ieguldījumi uzņēmumu akcijās varēs veidot līdz pat 100% no pensiju plāna INDEXO Jauda 16-50 aktīviem. Paredzams, ka papildus ieguldījumi akcijās varētu palielināt gaidāmo ilgtermiņa ienesīgumu par aptuveni 1% gadā. Ņemot vērā salikto procentu likumu, šodien iemaksāts viens eiro pēc trīsdesmit gadiem pieaugs par papildus 35 centiem. Tas ir ļoti būtisks pieaugums ilgtermiņa krājējiem. Tanī pat laikā svarīgi atcerēties, ka vēsturiskais ienesīgums negarantē līdzvērtīgu ienesīgumu nākotnē.

Vienā indeksu fondā varēs ieguldīt līdz 25% no plāna aktīviem

Otrām kārtām, INDEXO plāno efektivizēt visus savā pārvaldīšanā esošos 2.pensiju līmeņa plānu portfeļus, turpmāk vienā indeksu ieguldījumu fondā ieguldot līdz pat 25% no pensiju plāna aktīviem. Tas ļaus izvēlēties pasaules lielākos indeksu fondus ar zemākajām izmaksām.Tieši indeksu fondi jau gadu desmitiem visā pasaulē ir ilgtermiņa ieguldītāja labākais draugs, jo tie ļauj ar viena instrumenta palīdzību vienlaicīgi ieguldīt simtiem vai tūkstošiem dažādu vērtspapīru, lieliski pārvaldot ieguldīšanas riskus un vienlaicīgi saglabājot zemas izmaksas. Sagaidāms, ka šīs izmaiņas varētu samazināt netiešās ieguldīšanas izmaksas par 0,1% gadā.

Pensiju plānu svarīgi izvēlēties atbilstoši savam vecumam

INDEXO piedāvā trīs 2. pensiju līmeņa plānus:

 1. INDEXO Jauda 16-50
 2. INDEXO Izaugsme 47-57
 3. INDEXO Konservatīvais 55+

Plāna nosaukuma beigās ir norādīta ieteicamā klientu vecuma grupa, kurai šis plāns ir piemērots. Pensiju plāns INDEXO Jauda 16-50 ir domāts maksimāli plašai klientu grupai (vecumā no 16 līdz 50 gadiem). Tanī pat laikā aicinām rūpīgi apsvērt iespēju ne vēlāk kā 15 gadus pirms pensionēšanās pāriet no pensiju plāna Jauda 16-50 uz konservatīvāku plānu Izaugsme 47-57. Tāpat vēl straujāk tuvojoties pensionēšanās brīdim, ne vēlāk kā 57 gadu vecumā ieteicams apsvērt iespēju pārcelt savu 2. pensiju līmeņa kapitālu uz plānu INDEXO Konservatīvais 55+. Šis plāns neveic ieguldījumus uzņēmumu akcijās un pasargā klientu no lielām svārstībām dažus gadus pirms došanās pensijā.      

Vēlreiz paldies atbalstītājiem!

INDEXO izsaka atzinību gan Labklājības Ministrijai, kas izstrādāja sākotnējo likumprojektu, gan Finanšu Ministrijai, kas nāca ar vērtīgiem priekšlikumiem, gan likumdevējiem par rūpīgo darbu pie likuma grozījumiem un iniciatīvu uzlabot to saturu. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija M. Bondara vadībā, un it īpaši tās Finanšu sektora uzraudzības apakškomisija G. Eglīša vadībā, iedziļinājās sarežģītajās 2. pensiju līmeņa niansēs, rūpīgi izvērtēja ieguldītāju intereses un veiksmīgi noveda likuma grozījumus līdz realitātei.

Komentāri

 • Labdien!
  Vai šis 1. oktobra sākuma datums attiecas arī uz ‘Jauda’ plāna akciju īpatsvara palielināšanu līdz 100%? Ja es pareizi saprotu, tad jau šobrīd ir iespējams ieguldīt citu pārvaldītāju plānos ar šo 100% sadalījumu, tāpēc šis 1. oktobra likuma izmaiņu datums attiecas tikai uz šo 25% sadalījumu vienam indeksu fondam?

  • INDEXO Komanda

   Labdien, jaunus pensiju plānus ar 100% akciju īpatsvaru iespējams piedāvāt jau tagad, taču šādu izmaiņu veikšana attiecībā uz esošajiem plāniem prasa vairākus mēnešus, tādēļ INDEXO Jauda plāns palielinās akciju īpatsvaru līdz 100% no 1.oktobra.

 • Labdien!
  Tā kā INDEXO komanda ļoti aktīvi strādā pie Latvijas iedzīvotāju labklājības celšanas ilgtermiņā, man būtu lūgums. Kāds no INDEXO vadības, varētu apgaismot JKP ar gadsimta laikā veiktiem zinātniskiem pētījumiem par kapitāla tirgus darbību(arī kapitāla ieguldījumu). Idejas par 2.pensiju līmeņa samazināšanu vai ieguldīšanu tikai Latvijas ekonomikā, ir ne tikai aprobežotas, bet pat ļoti kaitnieciskas. Saprotot, ka Latvijas vidējais strādājošais akli pakļausies pieņemtiem lēmumiem, lūdzu veiciet darbības kā industrijas profesionāļi.

  • Iļja no INDEXO

   Labdien, Viesturs!

   Noteikti tā darīsim! Priekšlikums samazināt iemaksas 2. pensiju līmenī ne tikai neatbilst pensiju sistēmas dalībnieku interesēm, bet arī apdraud tās ilgtspēju.

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv