INDEXO jaunās bankas IT infrastruktūru uzturēs Microsoft Azure ekosistēmā

INDEXO jaunās bankas IT infrastruktūru uzturēs Microsoft Azure ekosistēmā
INDEXO Komanda
22.02.2023

Pensiju pārvaldes uzņēmums IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO), kas šobrīd strādā pie jaunas bankas izveides projekta, ir izraudzījies bankas mākoņdatošanas ekosistēmu – Microsoft Azure un šajā vidē klientu attiecību un biznesa pārvaldība tiks veikta ar Microsoft Dynamics programmatūras iespējām. Šāda izvēle izdarīta, jo Microsoft piedāvā dinamiskus un modernus risinājumus, kas atbilst topošās bankas informāciju tehnoloģiju arhitektūras prasībām.  

“Mums ir svarīgs daudzpusīgs pakalpojums, kas nodrošina labas integrācijas iespējas ar dažādām Microsoft un trešo pušu lietotnēm un plašas automatizācijas iespējas, lai INDEXO varētu strādāt pēc iespējas efektīvāk. Svarīgas arī iespējas elastīgi un ekonomiski izdevīgi pielāgot risinājumus ikdienā nepieciešamajiem datu apjomiem un apstrādes jaudām. Bankas lietotājiem vēlamies nodrošināt ērtu un modernu finanšu pakalpojumu pieredzi un uzskatām, ka Microsoft Azure spēs augstā kvalitātē nodrošināt tam nepieciešamos tehnoloģiskos procesus”, saka Gints Ozoliņš, INDEXO Tehnoloģiju attīstības vadītājs. 

Sākot jau no pagājušā gada rudens INDEXO komanda veica apjomīgu darbu, lai izvēlētos pakalpojuma sniedzēju, kas nodrošinās CRM (Customer Relationship Management jeb klientu attiecību pārvaldības) un ERP (Enterprise Resource Planning jeb Biznesa resursu pārvaldības) risinājumu ieviešanu. CRM sistēma ietver visaptverošu klientu attiecību pārvaldības pakalpojumu, ieskaitot ar klientiem saistītu datubāžu uzturēšanu, klientu apkalpošanas un komunikācijas risinājumus, analītiku un dažādu integrāciju pārvaldību. ERP nodrošina nepieciešamos resursus finanšu sistēmai, ietverot gan grāmatvedības un ar tiem tieši saistītos procesus, gan plašāku funkcionalitāti uzņēmuma efektīvai pārvaldībai. Abu risinājumu ieviešanu nodrošinās Latvijas uzņēmums AS Digital Mind. 

Kā ziņots iepriekš, paralēli pensiju pārvaldei, INDEXO aktīvi strādā pie jaunas komercbankas projekta un nesen iesniedza pieteikumu bankas licences saņemšanai. Tāpat INDEXO strādā pie jaundibināmās bankas pakalpojumu piedāvājuma izstrādes, IT sistēmu un risku pārvaldības modeļu izveides un citiem ar nākotnes bankas darbību saistītiem jautājumiem. 

Pagājušā gada vasarā INDEXO veiksmīgi noslēdza akciju sākotnējo piedāvājumu jeb IPO, kura ietvaros uzņēmums piesaistīja plānotos 7,49 miljonus eiro, pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu par aptuveni 2,5 miljoniem eiro. IPO procesā investori iegādājās pensiju pārvaldes uzņēmuma akcijas un plānots, ka nākotnē jaunā INDEXO banka būs pensiju pārvaldes sabiedrības meitas uzņēmums. INDEXO akciju tirdzniecība tika uzsākta 15. jūlijā Nasdaq Riga biržas Baltijas Regulētā tirgus Baltijas Oficiālajā sarakstā. INDEXO akciju tirdzniecības simbols ir IDX1R. 

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Latvijas Bankas priekšlikuma.  

Par INDEXO 

INDEXO ir Latvijas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas Latvijā piedāvā modernus 2. un 3. pensiju līmeņa plānus. INDEXO ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā pēc klientu skaita ar vairāk kā 100 tūkstošiem klientu un vairāk kā 600 miljoniem eiro pārvaldībā.  

INDEXO 2017. gadā dibināja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi cīnīties par labāku finanšu vidi Latvijā. INDEXO vīzija ir kļūt par finanšu pakalpojumu grupu, kas sniedz modernus un pielāgotus pakalpojumus, lai Latvijas iedzīvotāji paši spētu atbilstoši savām vajadzībām rūpēties par savu finanšu labklājību.  

Vairāk informācija pieejama www.indexo.lv. 

Par Digital Mind 

Kopš 2005. gada Digital Mind palīdz lielām un vidējām organizācijām Baltijas valstīs samazināt biznesa darbības izmaksas, palielināt darbinieku produktivitāti un nodrošināt uzņēmuma noturību, digitalizējot būtiskos procesus modernās informācijas vadības sistēmās. Digital Mind risinājumi atbalsta vides – sociālās – pārvaldības (ESG) stratēģijas un ļauj klientiem dažādās nozarēs koncentrēties uz ilgtspējīgu finanšu izaugsmi, darbinieku labklājību un pozitīvu ietekmi uz sabiedrību. 

Vairāk informācija pieejama www.digitalmind.lv. 

Komentāri

Atstājiet pirmo komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv