INDEXO padome apstiprina IPO lēmumu kopumu, akcionāri par to balsos 24. martā

INDEXO padome apstiprina IPO lēmumu kopumu, akcionāri par to balsos 24. martā
INDEXO Komanda
10.03.2022

Pensiju pārvaldītāja INDEXO padome 2022. gada 8. martā ir apstiprinājusi lēmumu kopumu, kas nepieciešams, lai īstenotu šī gada otrā ceturkšņa beigās plānoto akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO jeb Initial Public Offering).

Šie lēmumi ietver IPO plānu apstiprināšanu, nepieciešamo uzņēmuma statūtu grozījumu un statūtu jaunās redakcijas apstiprināšanu, jauna padomes sastāva vēlēšanas, Revīzijas komitejas, Dividenžu politikas, pamatkapitāla palielināšanas apstiprināšanu, kā arī akcionāru pirmtiesību atcelšanu un virkni citu lēmumu, kas vajadzīgi IPO īstenošanai.

Šis lēmumu kopums tiks virzīts izskatīšanai un apstiprināšanai kārtējā akcionāru sapulcē, kas notiks šī gada 24. martā.

“Mēs esam ceļā uz IPO, kā plānots. Tomēr jāņem vērā, ka notikumi Ukrainā var ietekmēt precīzu IPO norises laiku. Līdztekus šie notikumi vēl vairāk pastiprina nepieciešamību pēc augstākas Latvijas finanšu sistēmas neatkarības. Jauna, pilnībā vietējā tirgū sakņota banka to stiprinās,” saka Valdis Siksnis, INDEXO Valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.

“Padomes pieņemtie lēmumi ir svarīgs solis, ieviešot nepieciešamās juridiskās izmaiņas, lai INDEXO akcijas varētu kotēt biržā, kā arī, lai izveidotu labāko pārvaldības ietvaru nākotnei, kad INDEXO būs biržas uzņēmums. Pēc akcionāru sapulces galvenā uzmanība tiks veltīta tirgus regulatoru saskaņojumiem un potenciālo investoru uzrunāšanai. Pēc tam virzīsimies jau uz pašu IPO izsludināšanu un visbeidzot akciju kotāciju biržā,” stāsta Valdis Siksnis.

INDEXO IPO mērķis ir piesaistīt investīcijas, lai dibinātu banku papildus jau esošajai pensiju uzkrājuma pārvaldīšanai. Šī gada laikā INDEXO iesniegs pieteikumu komercbankas licences saņemšanai un cer līdz gada beigām saņemt licenci, lai drīz pēc tam pakāpeniski sāktu ieviest bankas pakalpojumus.

Kā ziņots iepriekš, pēc IPO INDEXO akcijas tiks kotētas Regulētajā tirgū Nasdaq Rīga biržas Baltijas oficiālajā sarakstā. Detalizēta informācija par plānoto akciju kotāciju tiks atspoguļota IPO prospektā, kas tuvāko mēnešu laikā tiks iesniegts apstiprināšanai Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

INDEXO ir straujāk augošais pensiju pārvaldītājs Latvijā pēc klientu skaita, un jau teju 70 tūkstoši klientu ir uzticējuši INDEXO savu pensijas uzkrājumu, kopējam pensiju apjomam pārvaldībā sasniedzot aptuveni 450 miljonus eiro.

INDEXO 2017. gadā izveidoja vairāk nekā 30 Latvijā pazīstami uzņēmēji un vadītāji ar mērķi Latvijas pensiju tirgū ieviest jaunākās pieejas aktīvu pārvaldē. INDEXO vērtības ir inovācija, darbības caurskatāmība un atklātība, kā arī spēcīgi biznesa rādītāji, kas veido pamatu nākotnes izaugsmei.

Vairāk informācijas pieejama www.indexo.lv.

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšlikuma.

Atruna: Šis paziņojums ir neapmaksāta mārketinga komunikācija saskaņā ar Prospektu Regulu un tas nav uzskatāms par investīciju padomu vai piedāvājumu. Šeit sniegtā informācija ietver vispārīgus nākotnē vērstus paziņojumus par ieceri īstenot INDEXO akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO). Katrs investīciju lēmums jāpieņem balstoties uz Prospektu, ko apstiprina Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK). Apstiprinātais Prospekts tiks publicēts INDEXO mājaslapā (www.indexo.lv) tiklīdz tas būs pieejams.

Komentāri

 • Labdien! Vēlos uzzināt, kā var pieteikties sākotnējam IPO akciju pieteikumam?? Viens no veidiem ir pieteikties P3L, bet ir vēl kāds veids??

  • Māris no INDEXO

   Labrīt, Jāni!

   Paldies par interesi. Pierakstīties INDEXO jaunajām akcijām varēs ar sākotnējo akciju piedāvājumu jeb IPO, kuru gatavojamies īstenot jūnija beigās. Pāris nedēļas pirms tam publicēsim prospektu, kur būs iespēja iepazītie detalizēti ar piedāvājumu.
   Mēs vēlamies, lai mūsu klienti gūtu labumu no mūsu izaugsmes, tādēļ gadījumā, ja pieprasījums pēc IPO procesā pieejamajām akcijām pārsniegs piedāvājumu, IPO akciju sadalē prioritāte tiks piešķirta INDEXO 3. pensiju līmeņa klientiem.

   Lai nepalaistu garām būtisku informāciju par gaidāmo IPO, aicinām pierakstīties ziņu saņemšanai, aizpildot kontaktinformācijas formu šajā lapā: http://www.indexo.lv/investoriem

   INDEXO pirms pieciem gadiem dibināja vairāk nekā 30 Latvijā labi zināmi uzņēmēji un uzņēmumu vadītāji, kuri arī kļuva par INDEXO akcionāriem. Šo gadu laikā akcionāru pulks ir izaudzis līdz ap 50 akcionāriem. Dažus no tiem aicinājām dalīties pieredzē, kā ir būt INDEXO akcionāram. Tagad, kad vēlamies piesaistīt papildu investīcijas, lai dibinātu banku, esam nolēmuši dot iespēju par akcionāriem kļūt ikvienam, tāpēc esam nolēmuši iet IPO ceļu.

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv