INDEXO pagājušajā gadā palielina klientu skaitu par 48%, jaunās bankas izveidē iegulda 1,271 miljonu eiro

INDEXO pagājušajā gadā palielina klientu skaitu par 48%, jaunās bankas izveidē iegulda 1,271 miljonu eiro
INDEXO Komanda
01.03.2023

Saskaņā ar konsolidēto auditēto 2022. gada finanšu pārskatu, pensiju pārvaldnieks IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO), pagājušā gada laikā ir sasniedzis jaunu klientu piesaistes rekordu, gada laikā par INDEXO 2. un 3. līmeņa pensiju plānu dalībniekiem kļūstot 32 200 jauniem klientiem. Gada beigās INDEXO pensiju plānu klientu skaits sasniedza 99 700, kas ir par 48% vairāk kā gada sākumā. Savukārt, INDEXO aktīvu pārvaldībā (AUM) apjoms 2022. gada laikā pieauga par 25%, gada nogalē sasniedzot 584.9 milj. EUR. 

INDEXO izaugsme panākta, neskatoties uz Latvijas 2. pensiju līmeņa tirgus aktīvu kritumu no 6 miljardiem eiro līdz 5.68 miljardiem eiro šajā pašā periodā. Tirgus kritums skaidrojams galvenokārt ar vērtību kritumu visos būtiskajos akciju un obligāciju tirgos 

“Pagājušā gada svarīgākais notikums noteikti ir pirmie soļi jaunās INDEXO bankas izveidē. Pērn jūlijā veiksmīgi īstenojām INDEXO akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO), piesaistot kapitālu bankas izveidei un vēlāk gada gaitā jau paveicām nozīmīgu darbu, kas gada nogalē vainagojās ar komercbankas licences saņemšanas pieteikuma iesniegšanu Latvijas Bankā. Šogad turpināsim iesākto bankas izveides procesu,” stāsta Valdis Siksnis, INDEXO valdes loceklis un viens no dibinātājiem.   

INDEXO Bankas izveides projektā pērn tika ieguldīti 1,186 miljoni eiro, piesaistīta pieredzes bagāta bankas vadības komanda, ielikti pamati jaunās bankas IT infrastruktūrai, uzsākts darbs pie klientu pakalpojumu izstrādes, kā arī jau nodibināts uzņēmums AS IDX1R, kas pēc licences saņemšanas kļūs par jauno INDEXO banku. 

“INDEXO tika izveidots pirms vairāk kā 5 gadiem reaģējot uz augstajām izmaksām un zemajām atdevēm Latvijas pensiju pārvaldības tirgū. Esmu ļoti gandarīts, ka ar mūsu lielāko pensiju plānu “Izaugsme 47-57” un “Jauda 16-50” rezultātiem esam mainījuši šo situāciju un pārliecinoši parādījuši zemu izmaksu pasīvās līdzekļu pārvaldes priekšrocības. Tas ir palīdzējis nostiprināt straujāk augošā pensiju pārvaldītāja pozīcijas. Piemēram, 2. pensiju līmeņa plāniem mēs piesaistījām vairāk nekā 25 tūkstošus jaunu klientu, kas ir aptuveni sešas reizes vairāk nekā tuvākajam konkurentam. Pēdējo 5 gadu laikā mūsu klientu skaits ir palielinājies vidēji par 40 % gadā un mēs turpināsim veikt nozīmīgus ieguldījumus jaunu klientu piesaistē arī šogad,” turpina V. Siksnis. 

INDEXO tirgus daļa 2022. gadā 2. pensiju līmeņa tirgū pārsniedza 10%. Pateicoties klientu skaita un vidējo algu pieaugumam, mūsu ikmēneša saņemtās 2. pensiju līmeņa iemaksas pieauga par 55% no 4.2 miljoniem eiro līdz 6.5 miljoniem eiro mēnesī. INDEXO klientu lojalitāte regulāri pieaug un gada izteiksmē 2022. gada decembrī sasniedza 94%. 2021. gada beigās lojālo klientu proporcija bija 91.7%. 

INDEXO pamatdarbības peļņa pirms klientu piesaistes izmaksām un bankas izveides izmaksām pagājušajā gadā bija 1,493 miljoni eiro. Savukārt, jaunu klientu piesaistē pērn INDEXO ieguldīja – 1,579 miljonus eiro. Pēc bankas izveides ieguldījumu veikšanas un jaunu klientu piesaistes investīcijām gada neto zaudējumi 2022. gadā bija 1,271 miljons eiro. 

IPAS “Indexo” konsolidētais auditētais 2022. gada finanšu pārskats ir pieejams zemāk, kā arī ir publicēts uzņēmuma mājaslapā: http://indexo.lv/investoriem/.

INDEXO aicina piedalīties vebinārā par 2022. gada rezultātiem un citām aktualitātēm šī gada 1. martā pulksten 13:00 pēc vietējā laika (angļu valodā).

Lai piedalītos vebinārā, lūdzam iepriekš reģistrēties, izmantojot šo saiti: https://nasdaq.zoom.us/webinar/register/WN_v5lm4FEVRb-coaX8T0_pCQ

Pēc pieteikuma formas aizpildīšanas uz norādīto e-pastu tiks nosūtīta saite uz vebināru un informācija par pieslēgšanos vebināram.

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Latvijas Bankas priekšlikuma.  

Pielikumi:

  1. Konsolidētais un Sabiedrības gada pārskats, 2022
  2. Korporatīvās pārvaldības pārskats, 2022
  3. IPAS Indexo prezentācija, 2022 (eng)

Komentāri

  • cerams ka potenciālajiem indexo bank privato un juridiski kontu īpašniekiem visas iespējas tiks izplatītas tikpat savlaicīgi ka akcionāriem.
    cerams lidz ziemai atvēršana nebūs jāgaida

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv