INDEXO sasniedz 100 tūkstošu klientu skaitu un pārsniedz 600 miljonus eiro aktīvu pārvaldībā

INDEXO sasniedz 100 tūkstošu klientu skaitu un pārsniedz 600 miljonus eiro aktīvu pārvaldībā
INDEXO Komanda
12.01.2023

Pensiju pārvaldnieka IPAS “Indexo” (turpmāk – INDEXO) 2. un 3. pensiju līmenī kopā, klientu skaits pirmo reizi sasniedzis 100 tūkstošus, bet aktīvi pārvaldībā pārsnieguši 600 miljonu robežu un šobrīd ir 602 miljoni eiro. Klientu skaits pēdējo 12 mēnešu laikā audzis par 46% un aktīvi pārvaldībā par 29%.

“INDEXO pagājušajā gadā bija vienīgais no vadošajiem pensiju pārvaldniekiem Latvijā, kuram izdevās palielināt klientu skaitu un pārvaldībā uzticēto aktīvu apjomu. Šis finanšu tirgos ir izaicinošs laiks, taču klienti ir augstu novērtējuši tieši INDEXO pieeju. Turklāt, mēs redzam papildu izaugsmes iespējas tuvākajos gados. Nesen veiktais pētījums liecina, ka vēl vairāk kā simts tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir pozitīvi noskaņoti pret INDEXO un ir atvērti sadarbībai ar mums,” saka Valdis Siksnis, INDEXO Valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.

Socioloģisko pētījumu uzņēmuma Norstat pagājušā gada novembrī veiktā iedzīvotāju aptauja atklāj, ka INDEXO kopējā atpazīstamība ir sasniegusi 49%, kā potenciālu savu 2. pensijas līmeņa pārvaldītāju INDEXO apsver 20% iedzīvotāju, apsteidzot tādus zināmus zīmolus kā Luminor un Citadele. Tas norāda uz būtisku tālāku INDEXO izaugsmes potenciālu. Pētījums veikts pagājušā gada novembrī, aptaujājot 1003 respondentus Latvijā, vecuma grupā 25 – 60 gadi.

Kā ziņots iepriekš, paralēli pensiju pārvaldei, INDEXO aktīvi strādā pie jaunas komercbankas projekta un nesen iesniedza pieteikumu bankas licences saņemšanai. Tāpat INDEXO strādā pie jaundibināmās bankas pakalpojumu piedāvājuma izstrādes, IT sistēmu un risku pārvaldības modeļu izveides un citiem ar nākotnes bankas darbību saistītiem jautājumiem.

Pagājušā gada vasarā INDEXO veiksmīgi noslēdza akciju sākotnējo piedāvājumu jeb IPO, kura ietvaros uzņēmums piesaistīja plānotos 7,49 miljonus eiro, pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu par aptuveni 2,5 miljoniem eiro. IPO procesā investori iegādājās pensiju pārvaldes uzņēmuma akcijas un plānots, ka nākotnē jaunā INDEXO banka būs pensiju pārvaldes sabiedrības meitas uzņēmums. INDEXO akciju tirdzniecība tika uzsākta 15. jūlijā Nasdaq Riga biržas Baltijas Regulētā tirgus Baltijas Oficiālajā sarakstā. INDEXO akciju tirdzniecības simbols ir IDX1R.

Komercbankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšlikuma.

Informācija INDEXO investoriem: Investoriem – Indexo

Komentāri

Atstājiet pirmo komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv