INDEXO sasniedz 200 miljonus, turpina uzlabot pensiju plānu nosacījumus!

INDEXO sasniedz 200 miljonus, turpina uzlabot pensiju plānu nosacījumus!
INDEXO Komanda
12.02.2020

Vairāk nekā 35 tūkstoši klientu uzticējuši INDEXO 200 miljonus savas pensiju naudas!

Sakām paldies visiem mūsu atbalstītājiem – pateicoties jums, turpinām augt visstraujāk pensiju tirgū. Lai gan līdz lielo banku apjomiem mums vēl ir tālu, izcīnītā pozīcija jau šobrīd ļauj mums būtiski ietekmēt Latvijas finanšu vidi. Rezultātā esam panākuši cenu konkurenci tirgū, 2. pensiju līmeņa mantojamību, tagad arī iespēju ērti mainīt 3. pensiju līmeņa fondu un citas pozitīvas pārmaiņas.

Līdz ar izaugsmi turpinām uzlabot pensiju plānu nosacījumus

Lai gan vēl esam jauns uzņēmums un mūsu dibinātāji vēl no sava ieguldījuma INDEXO nav nopelnījuši ne centa, turpinām INDEXO pirmajās dienās iesākto iniciatīvu – līdz ar izaugsmi uzlabot nosacījumus! Jau otro gadu pēc kārtas INDEXO samazina mūsu pārvaldīto ieguldījumu plānu komisijas.

Sākot ar 7. februāri:

 • “INDEXO Jauda 16–50” komisija ir 0,53 % gadā. Mainīgā komisija netiek ieturēta.
 • “INDEXO Izaugsme 47–57” komisija ir 0,53 % gadā. Mainīgā komisija netiek ieturēta.
 • “INDEXO Konservatīvais 55+” komisija ir 0,45 % gadā. Mainīgā komisija netiek ieturēta.

Arī nākotnē rūpēsimies, lai no INDEXO izaugsmes iegūtu arī mūsu klienti. Tādēļ aicinu par INDEXO pastāstīt saviem draugiem un paziņām – jo vairāk mēs esam, jo vairāk varam panākt!

Tirgus rezultāti ir lieliski – bet tie jāvērtē ilgtermiņā! 

Līdzīgi kā pērn šajā laikā, esam saņēmuši jautājumus: kādēļ šobrīd INDEXO aktīvie pensiju plāni uzrāda izteikti labāku ienesīgumu nekā daudzi citi tirgū pieejamie pensiju plāni?

Daži klienti pat steidz mūs apsveikt par aktīvo pensiju plānu ienesīgumu 2019. gadā (INDEXO Jauda 16–50 + 21.7 %; INDEXO Izaugsme 47-57 +16.8 %).

Augsts ienesīgums – tas, protams, ir patīkami. Tomēr vēlreiz uzsveram, ka pensiju tirgū īstermiņa rezultāti (mēneši, gads, daži gadi) nozīmē ļoti maz. Pensiju plānu darbība jāvērtē ilgtermiņā (7-10+ gadi).

Saprātīgs ieguldītājs apzinās, ka īstermiņa finanšu tirgus svārstībām nedrīkst pievērst daudz uzmanības. Īstermiņa finanšu tirgus rezultāti jebkurā brīdī var mainīties. Šodien finanšu tirgus kāpj, rīt tas var atkal krist, parīt atkal kāpt. 2019. gadā finanšu tirgus piedzīvoja strauju kāpienu, ar kādu nevaram rēķināties ilgtermiņā.

INDEXO klientiem piedāvājam nevis īstermiņa peļņu, bet kvalitatīvu ilgtermiņa ieguldījumu.

Tas balstīts uz pierādītiem ieguldīšanas principiem:

 • Zemas izmaksas un caurspīdība
 • Pasīvā līdzekļu pārvaldīšana
 • Diversifikācija (riska sadalījums pa daudz ieguldījumiem visā pasaulē)
 • Ieguldījums reālos, pelnošos uzņēmumos visā pasaulē

Īstermiņā finanšu tirgus kāps un kritīs. Klients, kurš saglabās mieru un uzticēsies sistēmai, ilgtermiņā gandrīz noteikti pelnīs labi!

Ko vēl vari gaidīt no INDEXO 2020. gadā?

 • Turpināsim rūpīgi pārvaldīt tavu pensijas uzkrājumu, konsekventi pieturoties pie augstāk aprakstītajiem principiem
 • Uzturēsim cīņu par pozitīvām pārmaiņām finanšu nozarē
 • Aktīvi turpināsim bezmaksas semināru sēriju Latvijas uzņēmumos. Lai pieteiktu semināru “Pensijas nebūs! Mīts vai realitāte?” savā uzņēmumā, raksti uz [email protected]!

Strādājam arī, lai piedāvātu mūsu klientiem pa kādam jaunam finanšu produktam. Bet par to vairāk nākotnē. Lai nepalaistu neko garām, pieraksties ziņām no INDEXO violetajā laukā uzreiz zem šī raksta!

Komentāri

 • Sveiks! Spriežot pēc https://www.manapensija.lv/lv/pensiju-2-limenis/aktualie-dati/ pieejamiem datiem, starp visiem aktīviem plāniem Indexo plāniem tagad ir viena no vislielākam pārvaldīšanās izmaksās komisijām (vismaz Swedbanka, Luminor un SEB bankām ir mazākas komisijas). Vai Indexo plano kaut ko ar to darīt? Ja es pareizi atceros, tad Indexo veiksmes stāsts sakas tieši no apgalvojuma, ka jābeidz maksāt lielas komisijas…

  • Labdien! Mums ir patiess prieks, ka mums ir izdevies izprovocēt pārmaiņas un tagad patiešām komisiju līmenis visā tirgū ir diezgan zems. Atšķirības fikētajā komisijā starp pensiju plāniem tirgū šobrīd ir diezgan minimālas. Jānorāda gan, ka vairums citu tirgū pieejamo pensiju plānu piemēro arī mainīgo komisiju, ko INDEXO neietur, tādēļ salīdzināt tikai fiksēto komisiju nebūtu korekti.
   Lai gan līdz lielo banku apjomiem mums vēl ir tālu, turpinot augt, INDEXO turpinās mazināt komisijas. Mūsu skatījumā gan pie šībrīža samērā zemajām komisijām vēl būtiskākas ir citas INDEXO iniciatīvas – gan attiecībā uz 2. pensiju līmeņa likumdošanas sakārtošanu, gan attiecībā uz konkurences radīšanu citos finanšu produktos, kas Latvijā šobrīd ir vēl pārāk dārgi – aktīvi strādājam, lai drīzumā mainītu šo situāciju!

   • Labdien!
    Paldies par atbildi!

    Tomēr, man liekas, ka daži jūsu argumenti nav īsti korekti:

    1) Es nesalīdzināju tikai fiksētu komisiju. Es salīdzināju pārvaldīšanas izmaksas (fiksētā komisija + maksimālā mainīgā komisija). Un tiem “bankas” plāniem, par kuriem rakstīju iepriekš, pārvaldīšanas izmaksas ir mazākas.

    2) Apgalvojums, ka jums vel nav sasniegti bankas apjomi, arī nav īsti korekts. Pensijas fondiem formāli nav nekādā sakara ar banku un jūsu INDEXI fondi tagad Latvijā ir vieni no lielākiem. Piemēram, man aktuālais (pēc vecuma) Swedbanka plāns “SWEDBANK IEGULDĪJUMU PLĀNS 1980+” ir mazāks (pēc dalībniekā un pēc apjoma) nekā jūsu INDEXO JAUDA 16-50 plāns, bet komisija viņam ir mazākā.

    3) INDEXO iniciatīvas ir patiešām labas lietas. Bet es nevaru saprast kāds tam sakars ar fonda pārvaldīšanas izmaksām? Tas ir pavisam cits darbs un, ja viņu vajag apmaksāt, tad līdzekļus jāņem no citiem avotiem. Vai nē?

    • Labdien!

     Salīdzināt atsevišķu plānu izmēru nav pārāk nopietni, jo pārvaldītāja ieņēmumus, no kuriem tiek segtas pārvaldīšanas izmaksas, veido visi pārvaldītāja plāni kopumā. Jūsu minētās Swedbank ieguldījumu pārvaldes sabiedrības pārvaldībā šobrīd ir gandrīz 2 miljardi EUR 2. pensiju līmeņa naudas, kas nozīmē daudz reizes lielākus ieņēmumus šim pārvaldītājam. Patiesībā Swedbank jau gadiem ilgi mierīgi varēja atļauties nodrošināt klientiem daudz reizes zemākas izmaksas un tāpat pelnīt miljonus, bet komisijas tika turētas maksimālā iespējamā līmenī līdz tirgū parādījās INDEXO. Mēs savukārt uzskatām, ka mūsu iespēju robežās augot jāmazina izmaksas arī tad, ja vēl miljonus nepelnām.

     Lielais vairums INDEXO klientu mūs izvēlas ne tikai tādēļ, ka nodrošinām efektīvus ieguldījumu plānus, bet arī tādēļ, ka cīnāmies un izcīnām pozitīvas pārmaiņas Latvijas finanšu vidē. Ja šis faktors Jūs konkrēti neuzrunā, 2. pensiju līmeņa ieguldījumu plāna izvēle ir brīva lieta – katrs ir tiesīgs izvēlēties ieguldījumu plānu, kas labāk atbilst viņa interesēm un vajadzībām!

     Ar cieņu,

     Toms

 • Labdien!
  Uzlabojumi 2. pensiju līmenī – mantošana, ir labs sākums.
  Man šķiet, ka šis saniegums nav tas, ko ir nopelnījis LR pilsonis, nepieciešams pilnveidot “mantojamību” par reālāku šīs vārda nozīmes ieviešanu nodokļu maksātājam, proti, reālu mantojamību, nevis ar kādiem nosacījmumiem, piem., nāve pirms pensijas vec. sasniegšanas.
  Pateicos Jums par šo uzsākto pilsonisko cīņu un ieguldīto darbu!
  Gaidu Jūsu iznācienu 3. pensiju līmenī.

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv