Izcīnītas pozitīvas pārmaiņas pensiju krājējiem!

Izcīnītas pozitīvas pārmaiņas pensiju krājējiem!
INDEXO Komanda
21.01.2021

Saeima galējā lasījumā ir pieņēmusi Valsts fondēto pensiju (2. pensiju līmeņa) likuma grozījumus. Šie grozījumi atvērs jaunu lapu Latvijas pensiju sistēmas vēsturē. INDEXO komanda ir īpaši gandarīta par paveikto, jo izmaiņas citu starpā iekļauj arī iniciatīvas, kuru labā esam aktīvi strādājuši pēdējo gadu laikā.

Būs iespējams veidot pensiju plānus ar akciju īpatsvaru līdz 100% no kopējiem plāna aktīviem.

Tas ir ļoti būtisks uzlabojums, jo 2. pensiju līmenis ir ilgtermiņa uzkrājums. Augstāks ieguldījumu īpatsvars akciju tirgos šobrīd gados jaunajiem dalībniekiem gandrīz noteikti nozīmēs lielāku pensiju vecumdienās. Prognozējams, ka ilgtermiņā papildus ieguldījumi akcijās 25% apmērā  (šobrīd maksimālais akciju īpatsvars ir 75%) varētu palielināt gaidāmo ilgtermiņa ienesīgumu par aptuveni 1% gadā. Pateicoties salikto procentu likumam, 1% gadā trīsdesmit gados veido jau 35%.

Tas ir ļoti būtisks pensijas kapitāla palielinājums.

Vienā indeksu fondā varēs ieguldīt līdz 25% no plāna aktīviem

Grozījumi precizē ieguldījumu objektu loku, dodot pensiju pārvaldītājiem iespēju veidot dalībnieku vajadzībām labāk piemērotus ieguldījumu plānus. Cita starpā, turpmāk vienā indeksu ieguldījumu fondā varēs ieguldīt līdz pat 25% no pensiju plāna aktīviem, kas atļaus pārvaldītājiem izvēlēties pasaules lielākos indeksu fondus ar zemākajām izmaksām.

INDEXO jau ilgāku laiku aicināja veikt šīs izmaiņas, vērojot, kā līdzīgi grozījumi veiksmīgi tikuši ieviesti Igaunijas 2. pensiju līmenī. Kā INDEXO norāda no savas pirmās darbības dienas, tieši indeksu fondi jau gadu desmitiem visā pasaulē ir ilgtermiņa ieguldītāja labākais draugs, jo tie ļauj ar viena instrumenta palīdzību vienlaicīgi ieguldīt simtiem vai tūkstošiem dažādu vērtspapīru, lieliski pārvaldot ieguldīšanas riskus un vienlaicīgi saglabājot zemas izmaksas. Sagaidāms, ka šīs izmaiņas varētu samazināt netiešās ieguldīšanas izmaksas par līdz pat 0,1% gadā.

Papildus tam grozījumu paplašina iespējas veikt ieguldījumus alternatīvo ieguldījumu fondos līdz 25% no pensiju plāna aktīviem. Tas ir ļoti būtisks katalizators ieguldījumiem Latvijas ekonomikā. Likuma grozījumos tika veikti arī citi precizējumi, kas uzlabo pensiju sistēmas dalībnieku stāvokli.

Paldies atbalstītājiem!

INDEXO izsaka atzinību gan Labklājības Ministrijai, kas izstrādāja sākotnējo likumprojektu, gan Finanšu Ministrijai, kas nāca ar vērtīgiem priekšlikumiem, gan likumdevējiem par rūpīgo darbu pie likuma grozījumiem un iniciatīvu uzlabot to saturu. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija M. Bondara vadībā, un it īpaši tās Finanšu sektora uzraudzības apakškomisija G. Eglīša vadībā, iedziļinājās sarežģītajās 2. pensiju līmeņa niansēs, rūpīgi izvērtēja ieguldītāju intereses un veiksmīgi noveda likuma grozījumus līdz realitātei.INDEXO piedāvā pirmos modernos, zemu izmaksu 2. pensiju līmeņa ieguldījumu plānus Latvijā. Mūsu pamatvērtības ir zemas izmaksas, caurspīdība un cīņa par labāku finanšu vidi. Lai iepazītos ar INDEXO ieguldījumu plāniem, paviesojies mūsu pamatlapā! INDEXO – sakārtosim Latvijas finanšu vidi kopā!

Komentāri

 • Paldies par ieguldīto darbu esošās sistēmas uzlabošanā! Vai var uzskatīt, ka Indexo drīzumā piedāvās 2. pensiju līmeņa plāna variantu ar 100% akciju īpatsvaru?

  • Labdien! Sniedzu atbildi jau iepriekšējam komentāram pie šī raksta – šobrīd nopietni apsveram šādu alternatīvu. Dosim ziņu, kad būs ziņas par izmaiņām INDEXO produktu klāstā.

 • Labdien,

  Paldies, labas ziņas. Vai Indexo plāno izveidot plānu ar 100% akciju īpatsvaru? Ja jā, kad tas gaidāms?

  Noteikti izvēlētos šādu plānu savam 2. līmeņa uzkrājumam.

  • Labdien! Pateicamies par interesi!
   Šobrīd nopietni apsveram šādu alternatīvu. Turpinām strādāt pie tā, lai mūsu klientiem ir pieejami aktuāli pensiju pakalpojumi. Sīkāku informāciju sniegsim tiklīdz būs ziņas par izmaiņām INDEXO produktu klāstā.

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv