Svarīgākais 2. pensiju līmeņa jomā 2021. gadā

Svarīgākais 2. pensiju līmeņa jomā 2021. gadā
INDEXO Komanda
31.12.2021

2021.gads 2. pensiju līmenī ir nesis vairākas pozitīvas izmaiņas – samazinātas komisijas maksas, iespēja ieguldīt līdz pat 100% akcijās, izdevīgāki “loterijas” nosacījumi un citas. Ieguvēji no šīm pārmaiņām esam mēs visi, tāpēc ieskaties un uzzini, kas vēl mainījies pensiju pārvaldīšanas jomā.

1. Otrā pensiju līmeņa aktīvi auguši par 16%

Otrā pensiju līmeņa aktīvi pietuvojušies 6 miljardu eiro atzīmei (salīdzinājumā ar 5.1. miljardu eiro gada sākumā). Dalībnieku skaits paliek stabils un veido 1.3 miljonus cilvēku.

2. Tagad iespējams ieguldīt līdz pat 100% akcijās

Pateicoties pozitīvajām izmaiņām likumdošanā, Latvijas klientiem ir pieejami 2.pensiju līmeņa plāni, kas var veikt ieguldījumus uzņēmumu akcijās līdz 100% no to aktīviem. Kaut ienesīgumu garantēt nevar, sagaidāms, ka šis izmaiņas palielinās gaidāmo ilgtermiņa ienesīgumu par aptuveni 1% gadā salīdzinājumā ar ieguldījumu plāniem, kas veic ieguldījumus akcijās līdz 75% gadā.

3. Komisijas maksas turpināja samazināties

Sagaidāms, ka 2021. gadā ieturētās komisijas vidēji noslīdēja zem 0.5% no pensiju plānu aktīvu vērtības gadā (pirms četriem gadiem tās veidoja aptuveni 1.5%). Situāciju ar komisijas maksām var uzlabot atteikšanās no mainīgajām komisijām, kurām jau sen bija laiks kļūt par vēsturisku eksponātu pensiju sistēmas muzejā.

4. Ir pieejami jauni indeksu pensiju plāni

Konkurences attīstība tieši piedāvājot jaunus indeksu plānus kārtējo reizi apliecina INDEXO izvēlētās stratēģijas pareizību. Kaut arī līdzšinējais ienesīgums nav garantija līdzvērtīgam ienesīgumam nākotnē, jāatzīmē, ka pēdējos gados tieši indeksu pensiju plāni ir ievērojami pārspējuši tradicionālos (jeb vecmodīgos) pensiju produktus.

5. Izdevīgāki “loterijas” nosacījumi

Pieņemti normatīvo aktu grozījumu, kas nosaka, ka sākot ar 2022. gadu, jauni 2. pensiju līmeņa klienti, kas paši neizdarīs izvēli par labu kādam ieguldījumu plānam, tiks novirzīti kādā no 2. pensiju līmeņa plāniem, kas iegulda akcijās ne vairāk par 50% no plāna aktīviem. Sākot ar 2023. gadu, jauni dalībnieki tiks novirzīti pensiju plānos ar ieguldījumiem uzņēmumu akcijās līdz 100% (izņemot dalībniekus, kas ir sasnieguši 55 gadu vecumu). Tas ir ļoti būtisks uzlabojums salīdzinājumā ar spēkā esošo kārtību, saskaņā ar kuru visi jaunie dalībnieki, kas neizdara savu izvēli, tiek ielozēti kādā no konservatīvajiem plāniem. Atgādinām, ka papildu 25% ieguldījumi akcijās salīdzinājumā ar ieguldījumiem obligācijās ilgtermiņā var palielināt ienesīgumu par aptuveni 1% gadā.

6. Vēl pārskatāmāka informācija par pensiju kapitālu

Noslēgumā pateicības vārdi būtu jāvelta mūsu ilggadējam partnerim Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, kas strādā pie tā, lai jaunajā portālā klientiem maksimāli ērtā veidā būtu pieejama visa nepieciešama informācija par pensiju kapitālu.

Komentāri

 • Sveiki, Indexo!
  Liels paldies par Jūsu panākumiem, kas ir arī mūsu panākumi/ieguvumi (zemākas komisijas).
  Jautājums – šobrīd sanāk, ka INDEXO vairs nav zemāko komisiju piedāvātājs 2. pensiju līmeņa tirgū?
  Gan SEB, gan SWED piedāvā ieguldīt 2. pensiju līmenī indeksu fondos (Aktīvajos plānos) ar 0,3% komisiju, jeb KIK (Kopējo izdevumu koeficientu).
  Indexo komisija jeb KIK ir par ~77% lielāka -> 0,53%
  Pie kam “SEB indeksu plāns” uzrāda gandrīz tādus pašus izaugsmes rādītājus, kā “Indexo jauda 16-50”, kas nozīmē, ka ilgtermiņā šis plāns būs izdevīgāks.
  Kā Indexo plāno to mainīt.
  Piekrītu un skaidrs, ka tagad lielās bankas met kažoku otrādi un pašas piedāvā – zemo izmaksu pensiju fondus, par kuriem pirms pāris gadiem negribēja ne domāt.
  Bet Indexo vairs var iet ar lozungu, ka ir zemākais izmaksu pensiju fonds. Lai gan visi lielie nopelni un caurspīdības radīšana ir pateicoties tieši Indekso.
  Vai nav bail, ka klienti izmantos “nothing personal – just a business” un lēnām sāks migrāciju atpakaļ uz lielo banku piedāvātajiem produktiem?
  Paldies un laimīgu, veiksmīgu Jauno 2022. gadu!

  • Dagnija no INDEXO

   Labdien!

   INDEXO piedāvā zemu izmaksu indeksu plānus.Taču Jūs esat pareizi norādījis, ka mūsu plānu

   komisijas šobrīd nav viszemākās. INDEXO būtiski pilnveidojis tā piedāvātos produktus, samazinot neinvestēto pensiju plānu līdzekļu apmēru (konta atlikumus), kā arī vienojoties ar starpniekiem par izdevīgākām komisijas maksām.

   Viena no lietām, par ko turpinām aktīvi iestāties, ir izmaksu caurredzamība. INDEXO publicē visas izmaksas, kas ietekmē ieguldījumu plānu līdzekļu vērtību – tai skaitā netiešās izmaksas, kuras šajā nozarē pārāk bieži tiek noklusētas. Detalizētus izmaksu pārskatus iespējams atrast INDEXO mājaslapā
   šeit: http://indexo.lv/rezultati/

   Turpinot augt, INDEXO turpinās mazināt komisijas, līdzīgi kā to darīja līdz šim – šādas pārmaiņas nenotiek dažu dienu laikā, bet noteikti neaizņems 15 gadus, kā tas bijis banku gadījumā iepriekš!

   Pārskatus publicējam reizi ceturksnī. Ja vēlaties tos saņemt savā e-pastā, aicinu aizpildīt formu mūsu mājaslapā: http://indexo.lv/klienta-kontakti

   Runājot par konkurentu ieguldījumu plāniem, mums nav informācijas par kopējo izmaksu apjomu, jo likums to neprasa publicēt.
   Tādēļ diemžēl nevarēsim detalizēti komentēt.

   Papildus tam, INDEXO priekšrocības ir:

   Latvijas uzņēmums – Cīnāmies par pozitīvām pārmaiņām finanšu nozarē. Piemēram, esam panākuši cenu konkurenci, izcīnījuši 2. pensiju līmeņa mantojamību un turpinām darbu pie citām nozīmīgām pārmaiņām.
   Pievienojoties INDEXO, jūs ne tikai iegūsiet izdevīgu pensiju plānu, bet arī palīdzēsiet sakārtot finanšu vidi Latvijā.

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv