Iniciatīvu par mantojamu 2. pensiju līmeņa kapitālu, ko izveidojām portālā ManaBalss.lv, nu jau parakstījuši 10 000 Latvijas iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka tā tuvākajā laikā tiks iesniegta Saeimā. Liels paldies visiem, kas pauduši savu atbalstu!

Iniciatīva paredz: ja 2. pensiju līmeņa dalībnieks mirst pirms pensijas vecuma, uzkrātais kapitāls jānodod viņa mantiniekiem.

Par to, kādēļ iniciatīva ir nepieciešama, rakstījām šeit.

Ja vēl neesi parakstījies, lūdzu, izdari to šodien šeit! Mums nepieciešamas “rezerves” balsis, ja kādas no līdzšinējām izrādās nederīgas!

Mantojamības iniciatīvu iesniegs Saeima

Esam gandarīti par plašo rezonansi, ko iniciatīva izsaukusi sabiedrībā. Augstais parakstu skaits, vairāk nekā simts publikācijas presē un atsaucība varas koridoros liecina, ka mantojamības jautājums reti kuru atstāj vienaldzīgu.

Mūsu pieredzē Latvijas iedzīvotāji iniciatīvai atsaucas, jo:

  • mantojamība dos mums kontroli pār mūsu naudu;
  • mantojamība ļaus mums aizsargāt mūsu tuvākos;
  • mantojamība pārvērtīs 2. pensiju līmeni no samērā abstraktas valsts shēmas par reālu, gandrīz sataustāmu uzkrājumu.

No politiķu puses mantojamības jautājums ir interesants, jo:

  • mantojamības jautājums ir aktuāls vēlētājiem;
  • mantojamības rezultātā cilvēki aktīvāk sekos savam uzkrājumam, pieprasīs izdevīgākus nosacījumus no pārvaldītājiem – un uzlabos konkurenci nozarē;
  • mantojamība visticamāk motivēs cilvēkus maksāt sociālo nodokli un mazinās ēnu ekonomiku.

Kamēr mūsu iniciatīva vēl vāca balsis, Saeima jau sāka skatīt mantojamības jautājumu.

Patlaban politiskajā vidē iniciatīvai ir gan atbalstītāji, gan pretinieki, tādēļ sabiedrības atbalsts šajā brīdī ir it īpaši svarīgs. Saeimas Budžeta un finanšu komisija jautājumu nākamreiz skatīs 15. februāri.

Līdz tam brīdim nepieciešams izstrādāt jau konkrētus juridiskus risinājumus mantojamības ieviešanai. Pie tā strādājam šobrīd:

  • konsultējamies ar juristiem par regulējuma niansēm;
  • runājam ar dažādu politisko spēku pārstāvjiem par nepieciešamajām izmaiņām;
  • gatavojam savu piedāvājumu grozījumu tekstam, ar kuru dalīsimies pirms komisijas sēdes februārī.

Mantojuma tiesības ir sarežģīta likuma joma. Tās regulējumā gadu laikā ir ieguldīts daudz darba.  Ieviešot 2. pensiju līmeņa kapitāla mantojamību, nepieciešams minimāli iejaukties esošajās likuma normās, tajā pašā laikā aizsargājot visu iesaistīto pušu intereses. 

Uzdevums nav vienkāršs, bet raiti tuvojamies risinājumam!

Kā vari atbalstīt mantojamības iniciatīvu šobrīd?

Lai gan esam sasnieguši nepieciešamo balsu skaitu, lai iniciatīvu iesniegtu Saeimā, turpinām vākt parakstus! Kamēr šis jautājums vēl nav atrisināts, ir svarīgi turpināt demonstrēt sabiedrības atbalstu.

Tādēļ aicinām – ja vēl neesi pievienojis savu balsi, dodies uz manabalss.lv un izdari to!

Ja jau esi parakstījis iniciatīvu, pastāsti par to draugiem un paziņām. Esam jau ļoti tuvu!INDEXO cīnās par labāku finanšu vidi Latvijā. Piedāvājam pirmos modernos, zemu izmaksu pensiju plānus Latvijā.

Ja Tev rodas jautājumi, komentē zemāk vai raksti mums uz [email protected]!

Lai uzzinātu vairāk par INDEXO pensiju plāniem, spied šeit.

Ja raksts likās interesants un vēlies turpināt sevi izglītot finanšu jautājumos, pieraksties jaunumiem un saņem jaunākos rakstus savā e-pastā!