INDEXO pensiju apjoms pārvaldībā pirmo reizi pārsniedz miljardu eiro

INDEXO pensiju apjoms pārvaldībā pirmo reizi pārsniedz miljardu eiro
INDEXO Komanda
26.02.2024

Pensiju pārvaldes uzņēmuma IPAS Indexo (turpmāk – INDEXO), aktīvu apjoms pārvaldībā šodien pirmo reizi ir pārsniedzis miljardu eiro. Tas panākts, pateicoties klientu skaita stabilam pieaugumam, kā arī pārvaldīto pensiju fondu ieguldījumu vērtības pieaugumam. Šobrīd INDEXO ir vairāk nekā 129 tūkstoši klientu un pensiju ieguldījumu apjoms pārvaldībā pārsniedz vienu miljardu eiro.

“Pirmais miljards ir apliecinājums, ka INDEXO stratēģija ir bijusi pareiza – mēs Latvijas pensiju tirgū ieviesām konkurenci un cilvēki ir pamatoti uzticējušies mūsu investīciju pieejai. INDEXO panākumu pamatā ir stratēģija ieguldīt indeksu fondos, kas mūsu klientiem ir nodrošinājusi zemas izmaksas un tirgus līderu cienīgu atdevi,” saka Artūrs Roze, INDEXO līdzekļu pārvaldnieks.

INDEXO klientu un aktīvu pārvaldībā apjoma izaugsme gadu gaitā paātrinās, proti, lai sasniegtu 500 miljonu eiro aktīvu pārvaldībā apjomu INDEXO bija vajadzīgi aptuveni 5 darbības gadi, bet nākamajiem 500 miljoniem eiro – tikai aptuveni pusotrs gads. Tāpat arī klientu skaits ir audzis stabili un, piemēram, 2020. gada beigās tas bija 49 tūkstoši, kas divus gadus vēlāk jau tika dubultots un 2022. gada beigās bija 100 tūkstoši, bet šobrīd ir jau 129 tūkstoši.

“Tāpat INDEXO mērķtiecīgi saviem klientiem piedāvā viņu vecumam atbilstošāko ieguldījumu stratēģiju, tādēļ vairāk nekā 70% mūsu klientu pensiju uzkrājumu ir ieguldīti 100% akciju plānā. Cilvēkiem, kas ir jaunāki par 55 gadiem, 100% akciju plāni ir vienīgā pareizā izvēle, un starp Latvijas 2. pensiju līmeņa plānu dalībniekiem tādi ir 70% jeb aptuveni viens miljons strādājošo. Diemžēl šobrīd 100% akciju plāni veido vien 30% no kopējiem Latvijas 2. pensiju līmeņa uzkrājumiem. Tas nozīmē, ka vēl aptuveni 600 tūkstošiem Latvijas strādājošo, dodoties pensijā, būs ievērojami mazāki uzkrājumi nekā tie varētu būt, izvēloties savam vecumam atbilstošu ieguldījumu stratēģiju,” turpina A. Roze.

Kā iepriekš ziņots, papildus pensiju pārvaldes darbībai, INDEXO kopš 2022. gada vidus attīsta jaunās bankas izveides projektu un šobrīd tiek gaidīts Eiropas Centrālās bankas lēmums par licences izsniegšanu jaunās INDEXO Bankas darbības uzsākšanai. 2023. gada laikā jau ir pabeigti darbi pie drošas un modernas bankas IT infrastruktūras, ir izveidota INDEXO Bankas mobilā lietotne ar visām nepieciešamajām integrācijām nevainojamai klientu pieredzei, kā arī izstrādāti pamatprodukti privātpersonām – norēķinu konti, maksājumi un kartes, krājkases un noguldījumi, aizdevumi un, protams, ērta 3. pensiju līmeņa administrēšana. Jau drīz pēc licences saņemšanas INDEXO Banka uzsāks savu darbību ar privātpersonu apkalpošanu, savukārt pakalpojumi uzņēmumiem tiks ieviesti 2024. gada laikā.

Komentāri

 • Labdien! Man 60 gadi. Kā darbojas manā gadījumā 2.pensiju līmenis Indexo paspārnē?

  • Kristaps no INDEXO

   Labdien!

   Paldies, ka sazinājāties ar mums.

   Savu personīgo 2. pensiju līmeņa uzkrājumu un ieguldījumu plānu iespējams apskatīties Latvijas valsts portālā: https://latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP229/Apraksts.  

   Pēc likuma 2. pensiju līmenis ir anonīms – INDEXO un arī citi līdzekļu pārvaldītāji nezina, kuri ir viņu klienti.

   Kā arī visu pensiju plānu darbības rezultātus, un citus saistītos dokumentus iespējams atrast portālā https://www.manapensija.lv/lv/pensiju-2-limenis/aktualie-dati/

   Aicinām gan nevērtēt pensiju plānus pēc to īstermiņa rezultātiem, jo finanšu tirgus īstermiņā ir ļoti svārstīgs – tas var strauji augt un krist pāris dienu laikā. Pensiju plānus vēlams vērtēt pēc to ieguldīšanas politikas un ilgtermiņa rezultātiem t.i. vismaz 7-10 gadu griezumā.
   Tāpat vēlamies uzsvērt, ka vēsturiskie dati negarantē tādus pašus rezultātus arī nākotnē.
   Par to vairāk esam rakstījuši blogā šeit: https://indexo.lv/blogs/pagaidisu-un-paskatisos/

   Ar cieņu
   Kristaps INDEXO

 • Vēlu veiksmi.

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv