INDEXO sasniedz 100 miljonus, uzlabo nosacījumus!

INDEXO sasniedz 100 miljonus, uzlabo nosacījumus!
INDEXO Komanda
09.04.2019

Vairāk nekā 18 tūkstoši klientu uzticējuši INDEXO 100 miljonus savas pensiju naudas! Pateicoties jūsu atbalstam, esam straujāk augošais pensiju pārvaldītājs tirgū.

Esam īpaši gandarīti, jo arvien vairāk klientu mūs izvēlas ne tikai izdevīgo pensiju plānu dēļ, bet arī tādēļ, ka izcīnām pozitīvas pārmaiņas finanšu tirgū – esam panākuši reālu konkurenci pensiju nozarē, izcīnījuši 2. pensiju līmeņa mantojamību un “iekustinājuši” daudzas citas svarīgas pārmaiņas.

Neliksim klientiem gaidīt 14 gadus.  

Mūsu ieņēmumi ir daudz reizes mazāki nekā banku pārvaldītāju gadījumā. Tomēr neliksim klientiem gaidīt zemākas komisijas 14 gadus, kā pirms INDEXO to darīja bankas.

Augot pārvaldītajiem aktīviem, soli pa solim mazinām pensiju plānu komisijas. Sasniedzot pārvaldītos aktīvus 100 miljonu apmērā, samazinām komisijas jau otro reizi gada laikā.

Līdz ar 2019. gada 28. martu – pirmo dienu, kurā sasniedzām 100 miljonu robežu – INDEXO pensiju plānu komisijas ir šādas:

 • INDEXO Jauda 16–50: 0,55 % gadā
 • INDEXO Izaugsme 47–57: 0,55 % gadā
 • INDEXO Konservatīvais 55+: 0,47 % gadā
 • Mainīgo komisiju INDEXO neietur.

Šobrīd pensiju plānu rezultāti ir labi – bet tie jāvērtē ilgtermiņā.

Esam saņēmuši  jautājumus: kādēļ šobrīd INDEXO aktīvie pensiju plāni uzrāda izteikti labāku ienesīgumu nekā daudzi citi tirgū pieejamie pensiju plāni?

Patiesi, apskatot manapensija.lv datus (08.04.2019), redzam, ka INDEXO aktīvie pensiju plāni uzrāda vienus no augstākajiem gada ienesīgumiem tirgū. Turklāt, ja 2018. gada beigās visu pārvaldītāju rezultāti bija negatīvi, šobrīd praktiski visi strādā ar peļņu.

Augsts ienesīgums – tas, protams, ir patīkami. Tomēr vēlreiz uzsveram, ka pensiju tirgū īstermiņa rezultāti (daži gadi) nozīmē ļoti maz. Pensiju plānu darbība jāvērtē ilgtermiņā (7-10+ gadi).

Saprātīgs ieguldītājs apzinās, ka īstermiņa svārstībām nedrīkst pievērst daudz uzmanības.

Īstermiņa rezultāti jebkurā brīdī var mainīties. Šodien tirgus kāpj, rīt tas var atkal krist, parīt atkal kāpt.

INDEXO klientiem piedāvājam nevis īstermiņa peļņu, bet kvalitatīvu ilgtermiņa ieguldījumu. Tas balstīts uz pierādītiem ieguldīšanas principiem:

 • Zemas izmaksas un caurspīdība
 • Pasīvā līdzekļu pārvaldīšana
 • Diversifikācija (riska sadalījums pa daudz ieguldījumiem visā pasaulē)
 • Ieguldījums reālos, pelnošos uzņēmumos visā pasaulē

Īstermiņā tirgus kāps un kritīs. Klients, kurš saglabās mieru un uzticēsies sistēmai, ilgtermiņā gandrīz noteikti pelnīs labi!

Pastāsti saviem draugiem, radiem un paziņām par INDEXO

Jo raitāk augsim, jo drīzāk varēsim atkal uzlabot INDEXO pensiju plānu nosacījumus!

Ko vēl vari gaidīt no INDEXO 2019. gadā?

 • Turpināsim rūpīgi pārvaldīt tavu pensijas uzkrājumu, konsekventi pieturoties pie augstāk aprakstītajiem principiem
 • Turpināsim cīņu par pozitīvām pārmaiņām finanšu nozarē
 • Piedāvāsim mūsu atbalstītājiem bezmaksas finanšu apmācības programmu – video sēriju “INDEXO Akadēmija”!

Ja tev ir kādi jautājumi par to, kas notiek ar tavu naudu – vai arī, ja vēlies mums ieteikt, kā strādāt labāk – droši atstāj komentāru vai raksti uz [email protected]!


INDEXO piedāvā pirmos modernos, zemu izmaksu pensiju plānus Latvijā. Mūsu pamatvērtības ir zemas izmaksas, caurspīdība un cīņa par labāku finanšu vidi. Lai iepazītos ar INDEXO pensiju plāniem, paviesojies mūsu pamatlapā!

Komentāri

 • Cik saprotu tad pērkot piemēram SP500 ir ne tikai vērtības pieaugums bet arī dividenžu saņemšana? Vai indexo ienesīgumā ietilpst arī dividendes vai tikai vērtības pieaugums? Vai arī es kļūdos un nekādā veidā ja es kā privātpersona caur kaut kādu brokeri X nopirktu SP500 es dividendes nesaņemtu? Ja ir tādas dividendes tad kādu daļu no vērtības pieauguma 10 gadu laikā veidotu dividendes? Piemēram 1 milj EUR SP500 vērtība pieaug par 10% bet šo 10 gadu laikā vēl tiktu saņemtas dividendes.. cik tās sastādītu summu aptuveni? Tas protams pie nosacījuma ja ir tādas dividendes (neesmu speciālists..). vnk ja index sastāv no 500 kompāniju akcijām tad par akcijām tomēr ir dividenžu izmaksas regulāras akcionāriem (nu pārsvarā izmaksā.. ir jau protams kas neizmaksā bet no SP500 uzņēmumi lielākoties tomēr izmaksā).

  • INDEXO ieguldījumu plāni ir iegulda indeksu fondos, kuri ir piesaistīti t.s. “total return” tirgus indeksiem, kas iekļauj gan vērtības pieaugumu, gan dividenžu izmaksu. Ja S&P 500 Total Return indekss pieaug par 10 %, tas iekļauj abas komponentes. Pensiju plāna ieguldītājiem nav pārāk būtiski vai peļņa veidojas no kapitāla pieauguma vai dividendēm (lai gan parasti nedaudz izdevīgāk ir, ja peļņa veidojas no kapitāla pieauguma, jo pie dividenžu izmaksas dažādās jurisdikcijās tiek ieturēti dažādi nodokļi, savukārt 2. pensiju līmeni kapitāla pieaugumu ar nodokli neapliek).

 • Ļoti žēl, ka Indexo nepiedāvā arī uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu.
  Bankai, kurai uzticējos izrādījās slēptas neizdevīgas komisijas maksas.
  Lūdzu, padomājiet par to, pēc tam, kad ieviesīsiet 3.pensiju līmeni.

 • Apsveicu ar rezultātiem! Prieks, ka Latvijā tomēr notiek arī pozitīvas pārmaiņas. Tas motivē šeit palikt. Mēs ar sievu esam Indexo un arī saviem radiem iesakām darīt to pašu. Protams, tas nav viegli, jo joprojām daudzos ir iesakņojies uzskats, ka pensiju nebūs, tāpēc par to nemaz netiek domāts, un 2. pensiju līmenis tiek uzticēts “savā” bankā.

 • Prieks par INDEXO, tiešām labākā izvēle tirgū, ko iesaku arī draugiem un pazinām!
  Jautājums: Kā ar uzkrājošo apdrošināšanu vai kādu līdzīgu pakalpojumu ieguldījumu veikšanai, uzkrājumu veidošanai īsākā terminā?

 • Malači! Jums izdodas reālas lietas, nevis tukši solījumi

 • Sekoju Indexo attīstībai jau no pirmajiem Toma bloga ierakstiem par šo tēmu. Esmu ļoti priecīgs par Indexo panākumiem un to iemeslu – lielisko, rietumniecisko attieksmi pret klientiem. Nešaubos, ka Indexo ieliks stūrakmeni Latvijas nākotnes labklājībā – par to jums liels paldies!

  Tikai viens ķecerīgs jautājums – kāds ir nākamais slieksnis komisiju samazinājumam? 🙂

  • Paldies par atbalstu! 🙂 attiecībā uz nākamo soli mēs nolēmām uz priekšu informāciju neizziņot, lai nezīmētu konkurentiem pavisam skaidru karti, ko un kad var gaidīt no INDEXO!

 • Sveiki!
  Vai planota 3.pensiju limena ieguldijumu planu izstrade/ieviesana?
  Tur jau ta situacija pec butibas ir lidziga ka savulaik ir bijis ar 2.limeni!!!
  Paldies!

  • Paldies par atbildi, bet apzinoties ka gribas mainit 3.pensiju limena plana parvalditaju jau istermina, nemot vera lielas komisijas kas tur valda, butu perfekti zinat aptuveno time frame, kad vismaz aptuveni Jus domajat to 3.limeni piedavat???
   Pateicos

  • Nevaru solīt neko konkrētu, bet par to tiek domāts un mēs noteikti nākotnē vēlamies piedāvāt šo pakalpojumu!

 • Hip, hip urra! Apsveicu mus visus!
  Ka jus komentejat SEB piedavato Indeksu planu ar komisiju 0.30%? Pasam planam ir daudz mazak sekotaju neka Indexo. Ieguldijumu strategija ari diezgan lidziga?

  • Mums prieks, ka arī tirgus “milži” pēc sākotnējās kritikas pievēršas mūsu pieejai! Kā Jūs minējāt, dalībnieku dinamika gan liecina, ka SEB lielāka prioritāte šķiet pārdot savu dārgāko produktu galu – bet ilgtermiņa rezultāti rādīs savu. Noteikti labi ir tas, ka klientiem ir izvēles iespējas, ja arī tās netiek aktīvi reklamētas.

   INDEXO vēl ir neliels uzņēmums, bet mūsu plāns ir turpināt piedāvāt izdevīgus, zemu izmaksu pensiju plānus, vienlaicīgi nodrošinot labāko caurspīdību nozarē kā arī cīnoties par pozitīvām pārmaiņām Latvijas finanšu vidē!

 • Sveiks, Tom!

  Gribēju noskaidrot vai Jums plānā ir arī 3. pensiju līmeņa izveide, jo šobrīd tas arī ir ļoti aktuāls jautājums?

 • Forši!

 • Jūsu klients Māris

  Labdien!
  Paldies, ka atkal samazinājāt komisijas! Tas priecē, ka turat doto vārdu un vēlreiz pārliecinos ka jūs esat labākā izvēle starp 2. pensijas plāna pārvaldniekiem 😉
  Vai “INDEXO Akadēmija” ir jau pieejama? Vai tā tik būs kaut kad nākotnē?

Atstājiet savu komentāru

Pieraksties INDEXO
jaunumiem un uzzini pirmais

Pierakstīties

Izvēlies, kuram
produktam pievienoties

INDEXO
pensiju 2. līmenis

6 % tavas algas jau šobrīd krājas pensiju 2. līmenī. Ieguldi to efektīvāk ar INDEXO.
Pievienoties

INDEXO
pensiju 3. līmenis

Veic iemaksas pensiju 3. līmenī un uzkrāj, izmantojot automatizētu ieguldīšanas sistēmu.
Pievienoties

Izvēlies savam vecumam
atbilstošāko plānu

INDEXO Jauda

16-50
Izdevīgākais 16–50
gadu vecumam!
Svārstīgs, ar augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Izaugsme

47-57
Izdevīgākais 47-57
gadu vecumam!
Vidēji svārstīgs, ar vidēji augstu peļņas potenciālu
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

INDEXO Konservatīvais

55+
Labākais 55+
gadu vecumam!
Stabilitāte gadiem 
pirms pensijas
Pievienoties
Dokumenti un nosacījumi

Notiek pāradresācija
uz Latvija.lv

1

Identificējies Latvija.lv portālā
ar kādu no piedāvātajiem veidiem

2

Izvēlies e-iesniegumu 
pensiju 2. līmeņa ieguldījumu plāna izvēlei vai maiņai (2. no beigām)

3

Izvēlies savam vecumam atbilstošāko ieguldījumu plānu
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv
Izlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lvIzlaist instrukciju – pārslēgties uz Latvija.lv