Jau šobrīd ik mēnesi 6%* no tavas algas uzkrājas 2. pensiju līmenī. Vai zini, kas notiek ar tavu naudu un, cik liels ir tavs 2. pensiju līmeņa uzkrājums? Ja nē, seko pieciem vienkāršiem soļiem, kā parūpēties par savu 2. pensiju līmeņa uzkrājumu.

 *2. pensiju līmenī automātiski piedalās visi strādājošie, kuri dzimuši pēc 01.07.1971. Gandrīz visi, kuri dzimuši agrāk, piedalās pēc izvēles.

1. Apskati savu konta izrakstu!

Tavs 2. pensiju līmeņa konta izraksts pieejams Latvija.lv portālā. Lai atrastu īsto sadaļu, seko šai saitei: indexo.lv/otrais. Konta izraksts nav viegli saprotams, ja to redzi pirmo reizi, tāpēc esam sagatavojuši rakstu “Kā lasīt VSAA konta izrakstu?“: indexo.lv/ka-lasīt.

Izrakstā redzēsi – kā tavs uzkrājums laika gaitā ir strādājis, t.i., kā ar to ir strādājis tavs 2. pensiju līmeņa pārvaldnieks. Pensiju pārvaldnieka darbības vistiešākajā mērā ietekmē tavu uzkrājuma apjomu un attiecīgi arī tavu nākotnes pensiju.

2. Izvēlies 2. pensiju līmeņa pārvaldnieku!

Tev ir iespēja izvēlēties, kādu no 7 pensiju pārvaldītājiem. Veicot izvēli, pievērs uzmanību ieguldījuma politikai, caurspīdībai, kopējām izmaksām un vēsturiskajiem ienesīguma rādītājiem. Tomēr atceries, ka vēsturiskais rezultāts negarantē līdzvērtīgu rezultātu nākotnē.

Visus pensiju pārvaldītājus un pensiju plānus vari apskatīt vietnē: manapensija.lv. Pārvaldnieka maiņu var veikt bez maksas, vienu reizi kalendārajā gadā Latvija.lv portālā.

3. Izvēlies savam vecumam atbilstošu 2. pensiju līmeņa plānu!

Šobrīd pensionēšanās vecums ir 64 gadi. Līdz 2025. gadam tas tiks palielināts līdz 65 gadu vecumam.

  • Ja līdz pensijai vēl 20+ gadi – izvēlies aktīvo plānu, kas iegulda akcijās līdz 100%. Šādiem plāniem ir lielāks svārstīgums un augstāks potenciālais ienesīgums.
  • Ja līdz pensijai mazāk nekā 20 gadi – izvēlies konservatīvāku plānu, kas iegulda gan akcijās, gan obligācijās vai arī tikai obligācijās, tādējādi samazinot risku zaudēt uzkrājumu.

Mēs piedāvājam trīs ieguldījuma plānus, kas atšķiras pēc gaidāmā ienesīguma un svārstīguma. Lai atvieglotu izvēli, ieguldījuma plānu nosaukumos esam ietvēruši rekomendēto vecumu.

indexo pensiju plāni

Kā 3 minūtēs pievienoties savam vecumam piemērotam pensiju plānam pie INDEXO? Seko instrukcijai: https://indexo.lv/ka-pievienoties/.

4. Sakārto mantojamību!

Mēs lepojamies, ka mēs bijām tie, kuri kopā ar domubiedriem panāca 2. pensiju līmeņa mantojamību. Līdz 2020. gadam viss uzkrātais kapitāls tika pievienots valsts speciālajam pensiju budžetam.

Tagad katrs 2. pensiju līmeņa dalībnieks var izvēlēties, ko darīt ar savu uzkrājumu:

  • Atstāt kapitālu valsts speciālajam pensiju budžetam;
  • Pievienot kapitālu kādas konkrētas personas 2. pensiju līmeņa kapitālam.
  • Nodot kapitālu mantošanai Civillikumā noteiktajā kārtībā (tuvākajiem radiniekiem)

Kā strādā 2. pensiju līmeņa mantošana? Noskaties video un uzzini! šeit.

5. Papildus 2. pensiju līmenim veic iemaksas 3. pensiju līmenī!

1. un 2 pensiju līmenis nodrošinās līdz 50% no pirms pensijas ienākumiem. Pievienojies 3. līmenim, lai tava pensiju būtu līdz pat 100% no tagadējiem ienākumiem. Pie tam, no veiktajām iemaksām tev ir iespēja atgūt 20% nodokļu atmaksu. Uzzini vairāk: https://indexo.lv/3-pensiju-limenis/

INDEXO ir vienīgais Latvijas pensiju pārvaldītājs, kuru ir nodibinājuši uzņēmēji un vadītāji.  To ir izvēlējušies jau vairāk nekā 83 000 klientu, uzticot vairāk nekā 515 miljonu eiro pārvaldīšanai.
Mēs cīnāmies par labāku finanšu vidi Latvijā – izcīnījām cenu konkurenci 2. pensiju līmenī, panācām kapitāla mantojamību un vēl citas pozitīvas pārmaiņas. Kā arī ieviesām Latvijā pirmos zemu izmaksu plānus, kas iegulda tirgus indeksiem piesaistītos fondos. kāpēc izvēlēties indexo